Maaş artışı alamayan polisin yüzü, taltifle güldü

Maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini bekleyen polisin yüzü “taltifle” güldü. İçişleri Bakanlığı geçen yıl başarılı 156 bin polisi 202 milyon TL “maaş taltifi” ile ödüllendirdi. Bu zamana kadar teşkilata verilen an fazla taltif gerçekleşmiş oldu.

REKOR TALTİF

Zam alamayan polislerin imdadına Emniyet Genel Müdürlüğü Taltif Komisyonu yetişti. AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa eden Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal’ın başkanlık ettiği Taltif Komisyonu geçen yıl “rekor” düzeyde taltif kararına imza attı. Komisyon, asayiş, terörle mücadele, istihbarat, KOM, güvenlik, trafik, çevik kuvvet, özel harekat ile genel hizmet branşlarında görev yapan 156 bin polisi ödüllendirmiş oldu. 2010’da polise 202 milyon liralık taltif verilmiş oldu.

165 yıllık Türk Polis Teşkilatı’nda en yüksek maaş taltif ödülü geçen yıl verilmiş oldu. 2009’da görevlerinde üstün başarı gösteren çeşitli rütbelerdeki polislere 58 milyon TL maaş taltifi verilirken, 2010’da bu rakam 202 milyon TL’ye yükseldi. Maaş taltifi ile ödüllendirilen personel arasında 12 Eylül 2010’da yapılan Anayasa referandumunda görev yapan 102 bin polis de yer aldı.

Taltif Komisyonu, ülke çapında referandumun güvenliğini sağlayan 102 bin polise 2’şer maaş taltif verdi. Maaş taltifi sadece taşra teşkilatında görev yapan personele verilmedi. Emniyet Genel Müdürlüğü karargahında görevli polislerde taltif aldı. Çeşitli daire başkanlıklarında çalışan her rütbedeki polise gösterdikleri başarıdan ötürü maaş taltifi verildi. Emniyet hizmetleri sınıfında yeralan 218 bin polisten yaklaşık yüzde 60’ı taltif almış oldu.sabah

 

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET