Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 20 Bin Polis Alımı Geçti

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 20 bin polis, Milli Eğitim Bakanlığı’na da 25 bin öğretmen alımına ilişkin teklifi kabul etti. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, bazı kanunlarda değişiklik yapan kanun teklifini görüşerek, daha önce Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 19 bini taşrada olmak üzere toplam 20 bin polis ile Milli Eğitim Bakanlığı’na ise 25 bin öğretmen ataması yapılmasına ilişkin kararı onayladı.

 

 

 

 

 

 

 

Teklifle polis teşkilatında kıdemli başpolis memuru ile başpolis memuru ünvanları getirilirken, bomba imhasında görev yapan polislerin bomba imha tazminatlarından, damga vergisi hariç hiçbir kesinti yapılmayacağı hükmü de yer alıyor. Kanun teklifinde ayrıca polis meslek eğitimine (POMEM) alınacaklarda yaş sınırı 27’den 28’e çıkarılırken, askerliğini yapanlarda ise 29 olan yaş sınırı da 30’a yükseltiliyor.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET