Mersin POMEM iftar yemeği

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzde Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu ve davetlilerin katılımıyla düzenlenen iftar yemeğinden sonra Sayın Valimiz yaptığı konuşmasında  Polis üniformasının kutsallığından söz ederek polis adaylarına seslenen Valimiz,  Sizler taşıdığınız üniformanın yüklediği sorumluluk çerçevesinde, bu kutsal görevi seçerek kısa bir süre sonra buradan mezun olup,  üniformayı giyerek bu amaçlarla, görev alacak arkadaşlarımızsınız dedi.     
Ayrıca Türk Emniyet Teşkilatı’nın son yıllarda yaptığı çalışmalarla ön plana çıktığını belirten Valimiz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Emniyet Teşkilatımız son yıllarda uluslararası alanda öne çıkan, hukukun sınırları çerçevesinde suçun önlenmesinde, terörizm dâhil insanlığı tehdit eden bütün suçların mücadelesinde hem başarısıyla hem kullandığı teknolojisiyle hem de çok güçlü olan insan kaynağıyla dünya çapında haklı bir başarının sahibidir. Polislerimiz, insan haklarına ve hukuka bağlılık çerçevesinde toplum destekli dediğimiz; içinden çıktığı toplumun beklentilerini ve isteklerini polislik ölçüsünde her alanda ve her noktada büyük bir başarıyı temsil eden ve bunu taşıyan insanlarımızdır. Teşkilatımız, en zor koşullarda bile kendisine hakim olabilen, yetkisinin ve sorumluluğu çerçevesinde hareket eden, halkımızın ihtiyaç duyduğu, zorda ve darda olanların yanında olan ve Devlet’in sıcak elini hissettiren bir kurumdur. Türk Emniyet Teşkilatı, Ülkemiz adına Dünya çapındaki yükselişin konusudur.”
Konuşmasında Afrika’da yaşanan açlıktan da söz eden Valimiz, polislerin Türkiye’nin geleceğinin hazırlayıcısı ve tamamlayıcı olacağına inandığını da sözlerine ekleyerek, konuşmasını tamamlamıştır.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET