Motosikletli Polis Timleri Temel Eğitim Kursu

Motosikletli Polis Timleri Temel Eğitim Kursu


Eğitim Faaliyetinin Amacı: Önleyici güvenlik hizmetlerinde etkinliğin artırılması ve halkla ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla kurulan motosikletli polis timlerinde personel yetiştirmek.

Katılımcılarda Aranacak Şartlar: Emniyet Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatı Motosikletli ve Bisikletli Polis Timleri Kuruluş ve Çalışma Yönetmeliğinde belirtilen; Timlerde görev yapmaya istekli olmak, Erkekler için 1.75 cm, bayanlar için 1.70 cm. kısa olmamak, görevin yerine getirilmesi için sağlığı bakımından engeli olmamak, Amirler için en az 2 yıllık yüksekokul mezunu olmak, tercihen otomobil ve bisiklet kullanmayı bilmek, A2 sınıfı ehliyete sahip olmak.

Eğitimin Süresi: 20 İş günü.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET