Nöbetçi polis, amirine selam vermeyecek

Terör saldırısı ihtimaline karşı nöbet tutan polislerin sadece görevlerine odaklanması istendi. Nöbetçi polisler artık amirlerine selam vermeyecek.

Terör örgütü DHKP-C’nin Emniyet Genel Müdürlüğü ile Polisevi’ne düzenlediği roketli saldırıdan sonrateşkilatın güvenlik konseptinde değişikliğe gidildi. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, “Polislerin üstlerini selamlaması nöbet hizmetlerini aksatmasın.

ASLİ GÖREV DEĞİL

Amir ve müdürler, nöbetçi polislerden selam verme beklentisine girmesin” ifadelerini içeren bir emir yazısı yayınladı. Kılıçlar, teşkilat birimlerine gönderilen emir yazısında terör örgütlerinin temel hedefinin başında güvenlik güçlerinin geldiğine dikkat çekti.

Kılıçlar, emir yazısında şu ifadeleri kullandı: “Son günlerde terör örgütleri tarafından gerçekleştirilen eylemler göz önüne alındığında, benzer saldırılara fırsat vermemek ve emniyet binalarının etkin bir şekilde güvenliğini sağlamak için alınan mevcut önlemlerin tekrar gözden geçirilmesi ihtiyacı doğdu.

Silahlı çevre güvenlik nöbeti tutan personelin asli görevi bina ve tesis güvenliğini sağlamaktır. Ancak bazı personelin çevre güvenlik nöbeti tutarken amir ve üstlerine devamlı olarak selam verdiği ve bunu asli görev olarak addettiği, benzer şekilde de amir ve üstlerin selamlama konusunda nöbetçi personelden beklenti içinde olmaları sebebiyle nöbet hizmetlerinin duyarlı bir şekilde yerine getirilemediği gözlenmiştir.”

Muhakkak çelik yelek giyilsin

Emniyet Genel Müdürü Kılıçlar, emir yazısında “Nöbet tutan polisler önce kendi can güvenliklerini alacak şekilde bilinçlendirilsin ve mutlak surette çelik yelekle görev yapmaları sağlansın” dedi.

KAMİL ELİBOL – BUGÜN GAZETESİ

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET