Obez polis geri hizmete çekilsin

Emniyet personelinin boy ve vücut oranları üzerinde yapılan araştırmanın sonuç bölümünde, psikolojik sorunları olan polisler gibi obez polislerin silahlarının geri alınması, yani bu personelin geri hizmete çekilmesi önerildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, aşırı kilolu personelin tespiti amacıyla tarama başlatma kararı aldı. İlginç öneri, Prof. Gülfem Ersöz ile Komiser Gürhan Kayıhan’ın, “Türk Polis Teşkilatında Vücut Kompozisyonunun Fiziksel Uygunluk ve Performans Açısından Değerlendirilmesi” başlıklı çalışmalarında geldi:

Şişman polis imajı yıkılmalı: Polis çok kilolu ya da aşırı zayıf olmamalıdır. Kitle iletişim araçlarında birçok kez tekrarlanan şişman polis imajının yıkılması gerekmektedir.

Yönetmelikte yaptırım yok: Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nin polis okullarına öğrenci alınırken kiloya ilişkin herhangi bir hükmü yok.

Kilo veren göreve dönsün: Aşırı kilolu personele de gerekli düzenleme yapılmalıdır. Kilo veren personel tekrar aktif görevine dönebilmelidir.

 

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET