ÖSYM Takviminde PMYO Sınav Açıklaması

2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı için 03 Temmuz 2010 Cumartesi günü yapılacak olan PMYO sınavı, ÖSYM’nin sınav takvimine eklendi.

 

PMYO sınavının ÖSYM tarafından mı yoksa Polis Akademisi tarafından mı yapılacağına ilişkin tereddüt yaşayan adaylara duyurulur. ÖSYM’nin resmi web sitesinde, ilgili sınav tarihi aşağıdaki şekilde eklenmiştir.

 

 

PMYO Yazılı Sınav Tarihi  : 03 Temmuz 2010 Cumartesi

Sınav Saati: 09:30

Sınav Süresi: 120 dakika

Yazılı Sınav Ücreti: 40 TL

Yazılı Sınav Ücreti Yatırma Tarihleri: 23 Mayıs – 07 Haziran 2010 tarihleri arasında ( sadece yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar yatıracaktır, mülakat sınav sonucuna göre )

 

ÖSYM Sınav Takvimi için tıklayınız.

 

 


PMYO YAZILI SINAV TARİHİ VE MERKEZLERİ : Sınav ÖSYM Başkanlığınca, 03 Temmuz 2010 Pazar günü Adana, Ankara, Antayla, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Niğde, Samsun, Sivas, Trabzon, Van ve Zonguldak olmak üzere 20 merkezde yapılacaktır. Sınav saat 09:30 başlayacak ve 2 saat sürecektir.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET