Özel Harekat Alımlarında Rekor Başvuru (resmi Açıklama)

Bugün 10 bin Özel Harekat alımlarına başvuran aday sayısını 285 bin olarak açıkladı. Bu rakam gerçekten polis alımlarında bu zamana kadar yapılan en büyük sayısı. PMYO’lar aktif iken 110 binli rakamları görmüştük. Şimdi en büyük soru bu adayların sınavı kaç ay sürecek ve ne kadar zamanda sonuçlanacak.

Bizce başvuru sayısının çok yüksek rakamlar olmasında KPSS şartının olmaması ve lise mezuniyetinin yeterli olmasıdır.

Özel Harekat alımları için ilk ilanda askerlik yapma şartı aranmış, başvuru sayısının az olacağı kanaati ile askerlik yapmayanlar da başvuruya dahil edilmiştir.

Sınava başvuran Vatansever gençlere başarılar diliyoruz. Allah bu hizmette her zaman yanınızda olsun.

Emniyet Genel Müdürlüğünün bu konu ile ilgili duyurusu:

15 Temmuz gecesi, FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimine karşı hiç düşünmeden sokaklara dökülerek milli iradeyle seçilmiş meşru otoritenin emrinde görev yapan güvenlik güçlerimizle birlikte canları pahasına var gücüyle demokrasi mücadelesi veren Türk Milleti gücünü bir kez daha tüm dünyaya göstermişti.
Son olarak terörle mücadele başta olmak üzere vatanımızı her türlü tehlikeden korumaya kendini adamış kahraman Özel Harekat Polislerimizin arasına yeni katılacak olan 10.000 kişiden biri olmak için, 02/11/2016 tarihinde başlayan başvuruya 285 binlik müracaatta bulunan vatandaşlarımız Teşkilatımızın yanında olduğunu bir kez daha hissettirmiştir.
Bu yoğun ilgiyle bizlerin moral ve motivasyonunu artırarak cesaretlendiren yüce milletimizin fedakar evlatlarına şükranlarımızı sunarız.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Comments
  1. Engin KAROL

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir