Özel Harekat Polisi Nasıl Olabilirim?

Özel harekat polisi olabilmek için öncelikle PMYO veya POMEM yolu ile polis olmanız gerekmektedir. Eğitiminizi alırken özel harekat kursları için okulunuza seçmelere gelebilirler. Bu seçmelerde gönüllülük esastır. İstekli öğrenciler özel harekat kursu için bir mülakattan geçirilir. Mülakat sonunda PÖH olabilmeleri yönünde bir sakıncası olmayanlar, mezuniyletlerine müteakip Özel Harekat Dairesi emrine geçerler. Tayinleri ve diğer işlemlerini Özel Harekat Dairesi takip eder.

 

Ayrıca polis memuru olurak çalışırken PÖH kursu açılarak istekli personelin bu kurslara katılmaları sağlanır. Kriterlerin başında askerlik yapmış olma ve belli bir yaş şartı aranır.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET