PMYO Sağlık Raporu İşlemleri Başladı

Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim gören 2. Sınıf öğrenciler için Devlet memurluğuna esas teşkil edecek sağlık raporu işlemleri bugün başladı.

 

 

EGM Sağlık şartları yönetmeliğine göre Polis Meslek Yüksekokulu adaylığı için yönetmeliğin A dilimi esasları baz alınmaktadır. 2. Sınıflar için bu yönetmeliğin A-B-C dilimlerine uyanlar Emniyet teşkilatı kadrosuna emniyet hizmetleri sınıfına atanırlar. D dilimine uyanlar emniyet teşkilatında sivil birimlere, E dilimini taşıyanlarda Emniyet teşkilatında memur olamazlar.

 

Öğrencilerden sıklıkla bu konu hakkında soru almaktayız. Yapmaları gereken sağlık şartları yönetmeliğindeki hastalık sınıflandırılmasında A-B-C dilimlerini bir doktora yorumlatmalarıdır.

 

Raporlar sonucunda A-B-C dilimine uyanlar polis olabilirler. D ve E hastalık dilimlerini taşıyanlar için sorun bulunmaktadır.

 

Sağlık şartları yönetmeliği için tıklayınız.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET