PMYO Adaylarına Tavsiyelerimiz

Bilindiği gibi 30 Temmuz 2009 itibariyle PMYO önbaşvuru ve evrak teslim işlemleri bitti.

03 Ağustos 2009 Pazartesi günü ise fiziki yeterlilik ve mülakat işlemleri başlayacaktır. Bazı adaylar, mülakat ve fiziki yeterlik sonuçlarına göre ders çalışmaya başlayacaklarını sitemizde dile getirmektedirler. Yılların verdiği tecrübeye dayanarak şunu söyleyebiliriz: Çalışmak için mülakat sonucunu beklemeyiniz. Devamını okuyunuz…

 
Çünkü, 13 Eylül 2009 tarihine çok az bir zaman kalmıştır ve bir saatin bile önemi büyüktür. Erkek adayların %11’e, bayan adayların ise %2’ye girmelerinin gerekli olduğunu unutmayınız. Buna göre, daha çalışmaya başlamayanlar için, mülakata giriş tarihiniz ne olursa olsun, hemen bugünden çalışınız.
 
Öncelikle konu anlatımlı bir kaynakla eski bilgilerinizi tazeleyin, yenilerini öğrenin ve ardından deneme ve soru bankaları ile kendinizi test edin. Güncel konuları-soruları; kitaplardan, soru bankalarından ve denemelerden öğrenme yanında, televizyon, internet ve gazete gibi araçlarla da geliştirmenin yollarını arayınız. Bir bakarsınız, en çok bilgidiğiniz ancak önemsemediğiniz bir konu bu sınavda çıkar ve siz soruyu çözememiş olursunuz. Çünkü bir sorunun bile bu sınavda önemi vardır.
 
PMYO sınavının bir yarışma sınavı olduğunu unutmayınız. Bu sınav, taban puanı veya barajı olan sınavlara benzememektedir. Taban puandan ziyade en son giren kişinin puanı biçiminde bir tabir kullanmak daha doğru olur. Geçen yıl, erkek adaylardan, yedekten bile olsa, en son giren kişinin 94 civarı, bayan adaylardan, yedekten bile olsa, en son giren kişinin 97 civarı net soru bıraktığını unutmayınız.

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET