PMYO’dan Polis Akademisine Geçiş

Polis Meslek Yükseokulu sınavını kazanıp PMYO’da eğitime başlayan adayların Polis Akademisine geçme hakları vardır.

Yapmanız gereken;

* PMYO 1. sınıfta okurken o seneki polis akademisi sınavına giriş şartlarının tamamı taşınmalıdır. ( yaş, öss ham puan vs.)
* ÖSS yeni adıyla YGS veya LYS’den istenilen ham puanı almak zorundasınız.
* Polis Akademisi sınavı başvurunuzu yaptıktan sonra yazılı mülakat vs detaylardan başarılı olarak polis akademisi okumaya hak kazanırsanız, PMYO’nu tazminat ödemeksizin bırakabilir ve Polis Akademisi 1. sınıfından başlayabilirsiniz.
* PMYO’dan sınavsız olarak Polis Akademisine geçiş imkanınız bulunmamaktadır.
* PMYO 2. sınıfta okurken bu haktan faydalanamazsınız. Çünkü 2. sınıf PMYO bittikten sonra polis memuru olarak  görev ilinize gitmek zorundasınız.
* Polis Akademisi giriş koşullarını takip etmenizi ve açıklanan koşullara göre tedbir almanızı öneririm ( ders çalışmak ).
* Rütbeli polis olmak isteyenler mutlaka önceliğini Polis Akademisinden yana kullanmalıdırlar.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET