PMYO intibak eğitimi neleri kapsamakta, intibak eğitiminde neler yapılmaktadır

PMYO intibak eğitimi neleri kapsamakta, intibak eğitiminde neler yapılmaktadır?

”İntibak eğitiminde okula alışmanız, okulun düzenine alışmanız amaçlanmaktadır. Bu düzen yemekhaneden, içtima alanına, yatakhaneye, sigara içme alanına kadar okulun tüm alanlarında nasıl davranmanız gerektiğini kapsamaktadır. İntibak eğitiminde sadece düzen aşılanmıyor , bunun yanında elbette spor da oluyor. İçtima alanında bazı hareketler yapılıyor. Bunun dışında tören yürüyüşü, temel yanaşık düzen eğitimi (sağa dön, sola dön, 5 adım ileri marş, sıra açıl marş vs.) gibi eğitimler de alırsınız.  İntibak eğitiminde üst-ast ilişkisini de öğrenirsiniz. Üste nasıl hitap edeceğinizi öğrenirsiniz. Üst ile iletişim kurmak için tekmil vermeniz gerektiğini öğrenirsiniz. Sabahtan akşama kadar bağırarak tekmil vermeyle başlarsınız buna… İntibak eğitimi zordur, yorucudur ,yorulursunuz. Ama sabır etmeyi öğrenirsiniz. İlk bir kaç gün zorlanırsınız ailenizden yeni ayrılıyorsunuzdur.Biraz zaman geçtikten sonra arkadaşlarınızla kaynaşır okula alışırsınız. İntibak eğitimine giderken hangi malzemeleri götürmeliyim?
-Rahat hareket edebileceğiniz spor ayakkabısı eğer varsa birden fazla götürmenizi tavsiye ederiz.
-İntibak süresi boyunca her gün terleyeceksiniz dolayısıyla sürekli tişört ve atlet değiştirmeniz gerekecek yeteri kadar hatta daha fazla tişört ve atlet götürmenizi tavsiye ederiz. -Sabahtan akşama kadar ayaklarınız ayakkabıların içinde pişecek yeteri kadar çorap..
-Diş fırçası, diş macunu
-Yüz havlusu (birden fazla götürün)
-Banyo havlusu,
-Şampuan, sabun vs.,
-Traş takımı,
-Gece rahat yatabileceğiniz gece kıyafetleri,
-Tırnak makası,
-Dolap kilidi,
-Parfüm, dedorant vs. 
-Ve diğer kişisel eşyalarını götürebilirler. Elektronik olarak sadece cep telefonu götürebilirsiniz. İntibak eğitimi boyunca çarşı izni olmayacak (gidişe doğru belki bilet alımı için olur) bundan dolayı kendinizi ona göre ayarlayın deriz.

Pmyo İntibak Eğitimi Nedir ? Hangi Malzemeleri Götürmeliyiz?

 

Sağlık Raporu Ücreti

Elektronik Cihaz

Sağlık Raporu Aşamasında Çok Elenen Oluyor Mu ?

İntibak Eğitiminde Rapor Alma

Arkadaslar Intibak Egitimi Cok Mu Zor Yaw

Diyelimki Intibakta Elendik

Pmyo’da Telefon Olayı.

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET