PMYO Kazananların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

2013 PMYO yazılı sınav sonuçlarına göre asil olarak kazananlar intibak eğitimine başlayacaklar. PMYO Kazananların Dikkat Etmesi Gereken Hususları yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

 

 

POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARINA PLANLAMALARI YAPILAN ADAYLARIN DİKKAT EDECEKLERİ HUSUSLAR
Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinin 15. maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen tebliğ edilmiştir.

* Adayların Geçici Kayıtlarını yaptırmaları için istenen belgeler ile birlikte 18 Ağustos 2013 tarihinde planlandıkları Yüksekokullara müracaat etmeleri gerekmektedir

Editör yorumu: 18 ağustosta kesinlikle kazandığınız PMYO’da olacaksınız istenilen belgelerle birlikte…

*Yüksekokullara planlaması yapılan adayların ilgili yönetmeliğin 19. maddesi hükümlerine göre en geç 19 Ağustos 2013 günü mesai bitimine kadar planlandıkları Polis Meslek Yüksek Okulunda geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir.

Editör yorumu: en geç 19 ağustos saat 17:00 ye kadar geçiçi kaydınızı yaptırın diyor, bence 18 Ağustos ta gidip bu işi bitirin.

Belirtilen tarihte (19 Ağustos 2013) kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.

*Adaylar 19 Ağustos – 4 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacak olan intibak eğitimi süresince yatılı olarak Yüksekokullarda kalacaklarından ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

(Yeteri kadar kıyafet, lacivert kravat, lacivert kumaş pantolon, mavi gömlek, eşofman takımı, spor ayakkabısı ve tıraş malzemesi vb.)

* Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, yerleştirildiği Polis Meslek Yüksekokul Müdürlüğünce okulun bulunduğu ilin Devlet Hastanesinden Sağlık Kurulu Raporu aldırılacaktır.

* Sağlık Kurulu Raporu aldırma esnasında adaylardan ücret alınmayacaktır.

Editör yorumu: önceden ücret alıyordu hastaneler, demek ki kalkmış hayırlı olsun, para cebinizde kaldı

 

 

* Göz için yapılan lazer ameliyatları öğrenciliğe engel teşkil etmemektedir.

Editör yorumu: gözlerinde artı eksi 1 dereceden fazla olan bozuklukları olanlar göz doktoruna gidip lazer ameliyatı olsunlar. Mutlaka doktor yorumu ile hareket edin.

 

Adaylardan Polis Meslek Yüksekokullarına kayıt yaptırabilmeleri için müracaat esnasında;

1- Mezun olduğu liseye ait diplomanın aslı veya onaylı örneği; diplomasını kaybedenler için “Öğrenim Durum Belgesi”, (Mezuniyet işlemleri bitmemiş olan “Sorumlu, beklemeli vb.” adaylar okullarından durumlarını belirtir belge getireceklerdir. Ancak bu durumdaki adayların eğitim – öğretimin başlama tarihi olan 23 Eylül 2013′ e kadar diplomalarını getirmeleri gerekmektedir.)

2- Askerlik hizmetini yapmış erkek adaylardan “Terhis Belgesi”,

3- 1111 sayılı Askerlik kanununun 10. Maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise “Askerlik Durum Belgesi”

4- 4 adet 4,5×6 cm boyutunda vesikalık fotoğraf, (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı açık, sakalsız ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek biçimde çekilmiş olmalıdır)

5- 18 yaşından önce yaş tahsisi yaptıranlar için tahsis belgesinin kurumca onaylı örneği, istenilecektir.

Not : Yukarıda sayılan belgelerin onaylı suretleri ile Geçici Kayıt yaptıran adayların bu belgelerin asıl suretlerini eğitim-öğretimin başlama tarihine (23 Eylül 2013) kadar getirmeleri gerekmektedir.

 

Ancak, devam ettiği lisans eğitimine 2012 ve daha önceki yıllarda başlayan adaylar, diplomalarının aslı yerine öğrenim gördüğü üniversite tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte 2012 yılında üniversitede lisans eğitimine devam ettiğini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET