PMYO Mülakat Sınavı Diş Kontrolleri

PMYO Mülakat sınavında adayların genel sağlık kontrolleri yapılırken dişlerine de bakılmaktadır. Dişlerin tam olması istenir. Bu durumu sağlık şartlarındaki detaylara göre yorumlayıp, adayların kafalarındaki sorulara cevap bulmalarına katkı sağlayacağız. 

 

 

PMYO sağlık şartlarında;

 

III- DİŞ HASTALIKLARI

A)

Tam ve sağlam olacaktır. Bu siteme ait konjenital anomali, kronik ve ilerleyici hastalığı bulunmayacaktır. İşlevsel konuşma bozukluğu olmayacaktır.

ANCAK:

1)Eşkal belirleyici olmamak kaydıyla alt ve üst dişler arasında 6 mm.ye kadar olan alt çene gerilikleri, (retrognatileri) 3 mm. ye kadar olan alt çene ilerilikleri, (prognatileri)

Bu maddede çene geriliği veya ileriliği durumlarından söz edilmektedir. Elenme sebebidir.

 

2)Ön grup (anterior bölge) haricinde sabit protezle düzeltilebilen, konuşma ve çiğnemeyi bozmayan alt ve üst çenenin, ortodontik tedavi gayesiyle çekilmiş dişleri ile üçüncü büyük azı dişleri haricinde 5 den az kısmi diş noksanlıkları,

Bu maddede dikkat edilen konu şudur. ön dişlerde  alt ve üstte dişlerin tam olması istenir. Diğer dişlerde 5 dişe kadar çekilmiş ise sorun olmaz. Ön dişlerin eksikliği elenme sebebidir. ( doktorlar farklı şekilde yorumlayabiliyorlar )

 

3)Her türlü dolgu ve endodontik tedavi ile kurtulması mümkün olan diş çürükleri,

Bu madde gayet açık ve net. Dolgu  tedavileri sorun olmaz.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET