PMYO Mülakat Sınavı Tecrübesi

Herkese merhaba. Mülakat sınavını ayrıntılı bir şekilde anlatmıyacağım. Anlatan arkadaşlarımız var.dikkat edilmesi gereken hususları anlatmak istiyorum.

 

öncelikle arkadaşlar mülakat sınavı zor bir sınav değil.ben de sınavdan bir gün önce bu siteden mülakat başlığını inceledim ve rahatladım.atatürk ilke ve inkılaplarına mutlaka çalışın.boy ve kiloyu geçerseniz mülakatı başarıyla geçersiniz.

bilindiği gibi mülakatlardan önce evrak teslimi var.burada size 120 veya 150 soruluk bir kişilik testi yapıyorlar.arkadaşlar sakın bu testi sallamayın.kendinize göre cevaplayın.yanımdaki arkadaş bu testi sallamış.uzman psikolog sen bu testi nasıl doldurdun dedi ve o genç boy ve kiloyu geçmesine rağmen elendi.bu testi doğru doldurun yeter.

vücudunuzda iz olabilir.panik yapmayın.polis abi sorarsa sakin bir şekilde cevap verin.yeterlidir sizin için.elemezler yani.ben hiç eleneni görmedim.

mülakatın sonunda 4 kişilik emniyet müdürlerinden oluşan bir heyetin önüne çıkacaksınız.soruyu düşünmeniz için 2-3 dakikanız olacaktır.panik yapmayın.mantıklı cevap verin yeter.ben en sondaydım.bana 5-6 dakika vardı.iyice düşündüm ve cevapladım.mülakatda dikkat çekici bir hareket yapmayın.ben 95 puan aldım.ben de çok korkuyordum ama sınavdan sonra korkulacak birşey olmadığını anladım
arkadaşlar evrak teslimi ve mülakatlarda sıranızı beklemek uzun sürebilir.sabırlı olmaya bakın.yanınıza vakit geçirebileceğiniz birşeyler götürün.sıkıntınızı giredebilir.ben sabah 8 de gittim.akşam 5 de okuldan ayrılmıştım.merak edenler için söyleyeyim.ben sınava istanbul şükrü balcı pmyo da girdim.ama yazılı sınavı geçemedim.bu yıl tekrar başvuracam.herkese pmyo yolunda başarılar. hoşçakalın.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET