Pmyo Öğrencisi Olarak Bu sene Gireceklere Tavsiyelerim

Ben geçen sene özel üyeydim. Editör abi bize çok yardımcı oldu.Onun hakkı ödenmez.Bu sene sınava girecekler çok şanslı.Çünkü sınav daha erken.Geçen sene bütün yaz boyunca evde ders çalışmak zorunda kaldık.Bu sene fazla sıcak olmadan sınav gerçekleşecek.Bana göre bu sene de geçen sene giren sayı kadar kişi sınava girecek.

 

– Kesinlikle program yapın.Önce konuya çalışın.Ondan sonra soru çözün.Çünkü soru çözmek tek başına yeterli değildir.
-sakın moral bozukluğu yapmayın.Ben bunu beceremem,kazanamam demeyin.Aksine bu sınavı çok çalışarak kazanacağım deyin.Hatta bunu çalışma masasına yapıştırın.Bu size çalışma azmi getirecektir.
-Sınavı kazanmak matematik yapmaktan geçiyor.Önce matematiği halletmeye bakın.Eğer imkanınız varsa özel ders alın.Ben 1ay aldım 30 net yaptım.Kesinlikle etkisini göreceksiniz.Eğer yoksa Arkadaşlarınızdan yardım isteyin.
-Sınava 90 gün kaldı.Bu günler çabuk geçer.İnternete ve tv fazla takılmayın.Çünkü bunlar ders yapmanızı önler. PMYO.NET’e bol bol takılın.
-Sınava 1 ay kala denemeler çözün.Yapamadığınız konuyu tekrar çalışın.Her gün yaptığınız netleri not alın.Ama kesinlikle denemeden kötü alırsanız  moralinizi bozmayın
-Azimli ve kararlı olun.Ama fazla hırs yapmayın.
-Beslenmenize ve uyku düzenine çok dikkat edin.Ve doktorun vermediği ilaçları zihin açar  diye içmeyin.
Arkadaşlar hiç bir zaman olumsuz düşünmeyin.Bu sizlerin moralinizi bozar.Bende  geçen sene bazen olumsuz düşünüyordum.Ama şimdi çok şükür ki polis okulundayım.
Sonuçlar açıklanınca KAZANDINIZ yazısını görünce 1 yıllın yorgunluğu üzerinizden gidecektir.Ben sevinçten okula gidene kadar  hiç uyuyamadım.
Ben 2005 yılından beri uğraşıyordum Sınavı kazanmak için.Sonunda bu sene kazandım.Sizlerde bu sene olmazsa moralinizi bozmayın.Çünkü Sizin tekrar girme şansınız olabilir.Bundan sonra sınava giremeyecek olanları düşünün.
Eğer hayalinizde polislik varsa Bu sene olmazsa en azından aof kayıt olun.Çünkü 4 yıl bitince pomem den şansınız olabilir. Cihan SÜMER PMYO.NET
]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET