PMYO YAŞ ŞARTININ DÜZELTİLMESİ İÇİN NE YAPILABİLİR?

Bilindiği üzere 2011 yılında polise askerlik şartı kalktı. Artık polis memuru görevde 10 yıl kaldığın da askerlik yapmayacak. Ama polis alımında ne yazık ki askerlik yaptı, yapmadı ayrımı gözetilerek yaş şartlarına bakılıyor ve benim gibi birçok aday mağdur duruma düşüyor.

Maalesef ki hayat herkese eşit şartlar sunmuyor. Kimisi açıktan lise okuyor, kimisi ya ygs puanında takılıyor ya da mülakatta. Bazıları da liseden sonra çalışmak zorunda kaldığı için elindeki imkanları değerlendiremiyor.
Burada kazanamama sebeplerini yazarsak daha çok çıkar. Onun için bahane yerine çözüm aramalıyız. Ben kendi adıma inanıyorum ki gerekli mercilere baskı yaparsak bu yaş şartları yeniden gözden geçirilir. Onun için biz yaşı tutmayan adaylar hatta yaşı tutan adaylarda unutmayın ileri ki zamanlarda sizde bu durumda olabilirsiniz sizin de desteğinizi bekliyoruz.

 

Polis akademisi ve iç işleri bakanlığına maillerimizi gönderip sesimizi duyuralım.

İçişleri Bakanı Mesaj Linki: http://www.icisleri.gov.tr/default.icisleri_bakanamesaj.aspx

Polis akademisi: www.pa.edu.tr

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET