PMYO Yaş Şartları Değiştirildi Müjde

Değiştirilen PMYO yönetmeliğine göre askerlik yapan veya yapmayan ayrımı kaldırılarak tüm adayların sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 26 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

Eski yönetmelikte askerliğini yapmayanlar için ekim ayı itibariyle 24 yaş iken askerliğini yapanlardan 26 yaş sınırı aranıyordu.

 

Yeni Yönetmelik

e) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak,”

 

Eski Yönetmelik

e) Sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla askerliğini yapmayan erkekler ile bayan adaylar için 18 yaşını tamamlamış ve 24 yaşından gün almamış olmak, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için ise 26 yaşından gün almamış olmak (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmeleri dikkate alınmaz ve geçerli sayılmaz.).

 

2015 PMYO Yaş Şartları Yeni Yönetmeliğe Göre:

Bayan, erkek veya askerliğini yapan ayrımı tamamen kaldırılmıştır. Buna Göre;

01 Ekim 1997 tarihlerinden sonra doğanlar 18 yaşını tamamlamadığı için başvuramaz.

sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak şartını taşıyanlarda başvurabilir.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bunları da sevebilirsiniz

PMYO Yaş Şartları Değiştirildi Müjde” için 11 yorum

  1. 1995 Doğumluyum konuyu açıkcası tam olarak anlayamadım başvura bilecek miyim yoksa başvuramayacakmıyım

  2. Yaş problemi var ise ygs’ye de girmediyse ve çalışmayıp düşük puan aldıysa belediye ilanlarını takip etsin.

    1. ciddiyetten uzak bir soru sorulmuş cevabı bu.Bundan kasıt şu Selçuk rumuzlu arkadaş der ki:yaş problemi var,ygs de girmemiş veya giripte çalışmadığı için düşük puan almış biri ne olacak diyor. Bunun cevabı şu:Bütün bunları becerebildiyse çok başarılı demektir.Belediyelerin Zabıta’lık iş ilanlarını takip etmesi gerektiği.Sonuçta üniformalar birbirine çok benziyor.

  3. Bu sene deilde seneye en son yaş aralıgı nedir bilgisi olan var mi , şu gün şu ay şu yıla kadar 26 dan gün almamistir gibi örn. Bilgisi olan varsa yardimci olsun. Tşk

  4. Peki yaş problemine takilip ygs ye girmeyen veya girip calismadigi icin düşük alan mağdurlar ne olacak ? Neden bu zamaninda açıklanmadi ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir