PMYO Yazılı Sınavı Soru Sayısı

PMYO yazılı sınavına mülakat sınavında başarılı olan adaylar katılmaktadır. Sınav yarışma sınavıdır. PMYO alım sayısı ne kadarsa o sayıya ulaşılıncaya kadar pmyo yazılı sınavında en başarılı olan adaydan aşağıya doğru sıralama yapılır.

 

Bu sebeple adayların PMYO yazılı sınavında yapacakları net sayılarının çok önemi vardır.

PMYO yazılı sınavı ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Bu sınavda adaylara ortaöğretim düzeyinde 120 adet soru sorulur.

Yüzyirmi sorudan oluşan sınavda; Türkçe 36 adet, Matematik 36 adet, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 12 adet, Coğrafya 12 adet, Yurttaşlık Bilgisi 12 adet ve Güncel Konulardan 12 adet soru sorulur.

PMYO sınavına girecek adaylar mutlaka bu sınavda sorulan soruların tiplerini ve konularını analiz etmeliler. Çıkmış soruları kavrayan bir aday soru tipleri hakkında bilgiye ve pratiğe ulaşmış olur. Bu sebeple önce çıkmış sorular, sonra konu eksikleri ve en sonunda bol bol deneme ile bu sınava hazırlanabilirsiniz.

 

Sınava giren tüm adaylara başarılar diliyorum. Sorularınız varsa Soru Cevap bölümünü kullanabilirsiniz. Soru iletmeden önce mutlaka sitemizde arama yapmanızı tavsiye ederim.

 

Editör Abiniz…

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET