PMYO Yazılı Sınavını Kazanıp Gitmek İstemeyenlere Uyarı

PMYO yazılı sınavını kazanıp okula gitmek istemeyen adaylar, önümüzdeki yıllarda yapılacak olan PMYO sınavlarına isterlerse tekrar girebileceklerdir. Ancak kazanan adaylardan intibak eğitimine başlayıp ben vazgeçtim okumak istemiyorum diyenler, bir daha PMYO sınavlarına başvuruda bulunamazlar.

 

 

İlgili yönetmelik maddesi

İntibak eğitimi döneminde yüksekokuldan çıkma veya çıkarılma

PMYO GİRİŞ YÖNETMELİĞİ   MADDE 21 – (1) Adaylar, intibak eğitiminin herhangi bir aşamasında Yüksekokul Müdürlüğüne yazılı başvuruları ile yüksekokuldan ayrılma isteklerini bildirerek ayrılabilirler. Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, yüksekokuldan çıkan veya çıkarılan adaylar bir daha Yüksekokul giriş sınavlarına başvuruda bulunamazlar. Yüksekokuldan çıkma hâlinde bu durum, çıkma talebinde bulunan adaylara yazılı olarak tebliğ edilir. Çıkan veya çıkarılan adaylar kendilerine yazılı tebliğ yapıldığı andan itibaren geri dönme istekleri kabul edilmez ve Yüksekokula da alınmazlar.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET