PMYO YEDEK ALIMLARI NASIL YAPILIR?

2008 PMYO Sınavı sonucunda sonuç açıklama sisteminde adaylardan yedek olarak kazandınız denilenler, yazımızın devamındaki detaylara göre çağırılacaktır. Dikkatle inceleyiniz.

 

Öncelikle PMYO Giriş Yönetmeliğini incelemek gerekirse yedek adaylar için şu açıklamalar yapılmıştır.

 

Madde 15, 2. fıkra

Yüksekokullara alınacak öğrenci sayısına göre belirlenen asıl erkek ve asıl bayan öğrencinin, belirtilen kategorilerde ayrı ayrı olmak üzere % 20’sine tekabül eden sayıda yedek aday, en yüksek puandan başlanarak belirlenir.

Bu sene için bu oranlara göre 1220 erkek ve 64 bayan yedek olarak tespit edilmiştir.

 

Yedek olarak kazandınız denilen bu adaylardan, Asil olarak PMYO sınavını kazanmış ancak kayıt yaptırmaya gitmeyenlerin yerine ve intibak eğitiminde sağlıktan elenenlerin yerine yedek adaylar çağırılır.

Kaçıncı yedeğe adaya kadar gelineceği hakkında yorum yapmak imkansızdır.

 

Yedek adaylar nasıl çağırılacak?

Yedek adayların nasıl çağırılacağı ile ilgili olarak yönetmelikte

Yedek aday çağırma MADDE 19 – (1) Geçici kayıt sırasında, yüksekokula giremeyecekleri anlaşılan, eksik belge getiren, intibak eğitiminin başladığı günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, Yüksekokuldan ayrılan veya vefat eden adayların yerine yedek adaylar sırası ile çağrılır. Çağrılan yedek aday, kendine tebliğ edildiği tarihten itibaren en geç üç iş günü içinde planlandığı Yüksekokul Müdürlüğüne evrakları ile birlikte gelerek müracaatta bulunur. Bu süre içinde müracaat etmeyen ya da eksik belge ile gelen adaylar haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların geçici kayıtları yapılmaz. Bu adayların dosyaları Başkanlık onayı ile işlemden kaldırılır. Bunların yerine de yine aynı usulle yedek aday çağırma işlemi yapılır. (2) Eğitim-öğretimin başlaması gününden itibaren onbeş gün geçtikten sonra kontenjan doldurulmamış olsa dahi yedek aday çağrılmaz.

 

Yedek adaylar müracaatta aşamasında verdikleri telefonlara eğer çağırılırlarsa bilgi verilir. Ayrıca internet aracılığı ile kaçıncı yedeğin çağırıldığını ve hangi PMYO ya gitmeleri gerektiği de duyurulur.

Yedek adaylar interneti mutlaka takip etmelidirler. Yakın zaman içinde ilk yedek planlanması beklenmektedir.

Eğer yeni açılan KIRIKKALE ve BİTLİS PMYO lara personel  ataması yapılabilirse bu okullara da yedeklerden atama yapılacağı duyumunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yetişirse açılan PMYO ların kapasitesi kadar hemen yedeklerden asilmiş gibi atama yapılacak. Sevindirici haberler vermek dileği ile…

PMYO.NET

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET