Polis Memurunun Kaçırılması

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 1’i Irak uyruklu terör örgütü PKK üyesi 2 kişiye verilen ağırlaştırılmış müebbet ile toplam 62 yıl hapis cezasını onadı.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Şırnak’ın İdil ilçesinde polis memuru Hakan Açıl’ın kaçırılmasının yanı sıra çeşitli tarihlerde nitelikli yağma ve BOTAŞ’a ait petrol boru hattına saldırı eylemlerini gerçekleştirdikleri gerekçesiyle yargılanan 1’i Irak uyruklu, terör örgütü PKK üyesi 2 sanıkla ilgili dava dosyasındaki incelemesini tamamladı.

Yargıtay, Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesinin sanıklar Sedat Oğul ile Irak uyruklu Bahtiyar Ali’ye verdiği cezayı onadı.

Polis memuru Hakan Açıl, 2005 yılında İdil-Midyat karayolunun 38. kilometresinde yol kesen bir grup terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırılmış, 27 Ocak 2006 günü ise serbest bırakılmıştı.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET