Polis Olduktan Sonra Branşlaşma Nasıl Oluyor?

PMYO ve POMEM deki eğitimleri sonucu polis memuru olarak göreve başlamak üzere, illere atanılan aday memurlar, atanılan ildeki ihtiyaç doğrultusunda değerlendirilerek iligili birimlerde göreve başlamaktadırlar. Polisler mezun olduklarında genel hizmet polisi olarak atandıkları için, branşlaşma göreve başladıkları illerde göreve başladıkları illerde oluyor. memurların ben şu birimde çalışacağım veya şurayı istiyorum gibi tercih hakları bulunmamaktadır. Genel kaide ihtiyacın karşılanması amacı taşır.

Ayrıca görevde iken açılacak kurslar yolu ile de polisler, terör, narkotik, yunus, özel harekat vs. polisi olabilirler. Kurslara katılmak için bazı şartlar aranabilir. Örneğin çalışma yılı, askerlik yapıp yapmadığı gibi.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET