Polis Özel Harekat Parkur Süresinin Arttırılmasını Arz Ediyoruz

sınavlarına giren binlerce vatansever aday spor sınavındaki süreden şikayetçi. Bir imza kampanyası düzenlemişler.

Bu vatansever gençlere bir şans vermek gerekli.

Sportif becerileri çeviklik ve beceri temelli sürat parkurunda ölçmek polis özel harekat alımlarında yeterli değildir. Kimi insan bu özelliklerini ileride geliştirebilir. Dayanıklılığı olanın sürati olmayabilir.

Özel harekatçı olmak isteyen bu gençlere bir şans verin.

İmza kampanyasının detayları:

Sayın Yetkililerimiz;

Son olarak 15 Temmuz darbe kalkışmasında destansı bir mücadele veren ve vatan sevdalısı gençlerin ilgi odağı olan Polis Özel Harekat (PÖH) teşkilatına personel alımı hususunda ve OHAL kapsamında yayımlanan Kanun Hükmündeki 671 sayılı Kararname ile yapılan değişiklikler hepimizi heyecanlandırmıştır. Binlerce Vatan, Millet, Bayrak sevdalısı olan gençleri umutlandıran sınavsız lise mezunu Polis Özel Harekat alımında bizlere sunmuş olduğunuz kolaylığa Türk gençleri olarak 285.000 rekor başvuru yaparak hep birlikte gurur verici tabloyla karşılaştık.

Polis Akademisi’nin Polis Özel Harekat fiziki yeterlilik sınavı için yayınlamış olduğu parkuru, Polis Özel Harekat adayları olarak 50 saniye ve daha kısa sürede tamamlayamadık. Sosyal medyadan edindiğimiz bilgiler sonucunda ve sınava girdiğimiz Pomem okullarında ortalama her 20 kişiden 1 kişi 50 saniye ve daha kısa sürede tamamlıyor. Başarısız olma nedenlerimiz ise geçmiş dönemlerde uygulanan parkurların üzerine ek olarak 3 engel etabı (paralel bar, denge tahtası, 5 barfiks) eklenmesi ve bu 3 engel etabına sadece 2 saniye süre verilmesidir. Güç gerektirmeyen sadece hıza dayalı bir parkur olmasından dolayı vücudu ağır basan adaylara saniye yetersiz kaldı ve çoğu Pomem’de zemin kayıyor ve saniyelerle yarıştığımız parkurda ayakta durmakta güçlük çektik. Parkur esnasında yaşadığımız en ufak bir talihsizlik, kayma ve düşme gibi durumlarda toplamda bulunan 9 engel etabını 50 saniye içerisinde bitirmek mümkün olmuyor.

Büyük heyecanla beklediğimiz fiziki yeterlilik sınavının en ufak bir talihsizlik kabul etmemesi, güç gerektirmeyen sadece hıza dayalı olması ve zeminin kayması bizleri hayal kırıklığına ve hüsrana uğrattı. Fiziki yeterlilik sınavı talihsizlikle sonuçlanan adaylar olarak son süre sınırı olan 50 saniyenin 58 saniye olmasını bu kutlu dava yolunda şehadet şerbetini içmeye hazır olan gençler olarak sözlü mülakata katılma şansının bize de verilmesini arz ediyoruz.

Duamız Dua Davamız Dava Sevdamız Sevda Yolumuz Yol Sözümüzde Söz olsun And olsun artık hakkın vaad ettiği günlerin doğması için elimizden geleni yapmaya. Vatan için Bayrak için Dava için bu yola baş koyanların hayalleri belli saniyelerle yıkılmasın.

Bu şerefli ve asil göreve katılabilmemiz için ilgili karar mercilerinin bilgilerine saygılarımızla sunar gereğinin yapılmasını arz ediyoruz.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Polis Özel Harekat Parkur Süresinin Arttırılmasını Arz Ediyoruz” için 3 yorum

 • 8 Ocak 2017 tarihinde, saat 10:49
  Permalink

  Benim boyum 1.79 kilom 90 vücudum yağlı değil spor yaptığım için kaslı,
  Parkuru 46 saniyede tamamlıyordum fakat boy kilo endeksinden beni elediler, pöh dediğin heybetli olur bi deri bi kemik çocukları aldınız bende bir şans istiyorum çok zoruma gidiyor beni gören seni pöh yapmayacaklarda kimi yapacaklar diyor bence boy kilo endeksi için bir şans daha tanımaları lazım…

  Yanıtla
 • 7 Ocak 2017 tarihinde, saat 18:06
  Permalink

  Siz girebilmek için parkuru erken tamamlayanların hakkını yiyorsunuz. Çok çalışan kazanırdı. Bizde çok çalıştık ve kazandık. Günlerce yan gelip yatacağınıza çalışsaydınız çabalasaydınız. Haftalarca gece gündüz çalıştık çabaladık ne için? Siz elenin ve daha sonra biz kazananların hakkına göz dikin diye mi? Bende benim gibi kazanan arkadaşlar adına buradan yetkililere sesleniyorum. Bu arkadaşlar çalışmadan, emek vermeden yapamadıkları parkuru daha sonra günlerce yattıkları yerden dilekçe yazarak alın teriyle kazanan arkadaşların hakkını yiyorlar. Madem bu kadar vatan için herşeyi yapmayı göze almışlar, birdaha ki alımlara hazırlansınlar. Bilsinler ki bir türk genci şartlar ne olursa olsun inandıkları, çalıştıkları, çabaladıkları sürece bu parkurdan da zorunu daha kısa süre içerisinde bitirebilirler. Gideceğimiz yer bi yaz okulu değil. Vatan için can almaya gerekirse can vermeye gidiyoruz. Buradaki gibi başarısızlıklarını dilekçeyle devletimize ve milletimize arz edemezler.

  Yanıtla
  • 20 Ocak 2017 tarihinde, saat 02:14
   Permalink

   Tamam kardeşim eyvallah haklısın bende bir ay boyunca hazırlandım hiçbir engelim yoktu yerim Arnavutköy pomemdi gittim ön müracaat ta elediler niye peki geçici bitirme belgesi olduğu için lise ben sabah girdim tamam dedim herhalde alınmıyor ama öğleden sonra bir arkadaşım girdi aynı belge aynı okul aynı komisyon o geçti parkuru falan yaptı buna ne diyeceksin benim temennim şu girip parkurda elensem zoruma gitmez yapamadım derim ama işte neyse ….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET