Polis Reform Tasarısı: 2020 yılına kadar polis amir ihtiyacı (PAEM)

Polis teşkilatı eğitim reformlarından biri de ilk kademe amir ihtiyacı için üretilen çözüm. Tasarıya göre 2020 yılına kadar lisans mezunları arasından KPSS’de belirlenecek puanı alanlar, Polis Amirleri Eğitimi Merkezinde (PAEM) bir eğitim öğretim dönemi özel eğitime tabi tutulacak.

GEÇİCİ MADDE 9

1/1/2020 tarihine kadar Emniyet Teşkilatının ilk kademe amir ihtiyacım karşılamak üzere, lisans mezunları arasından Kamu Personeli Seçme Sınavında Bakanlıkça belirlenecek taban puanı almış olan ve yönetmelikle belirlenecek diğer şartlan taşıyanlar Polis Amirleri Eğitimi Merkezinde bir eğitim­ öğretim dönemi özel eğitime tabi tutulabilirler.

Bu öğrenciler Akademi bünyesinde ücretsiz iaşe edilir, yatırılır, sağlık giderleri ve yönetmelikle tespit edilecek ihtiyaçları Devlet tarafından karşılanır ve bunlara harp okullarında bulunan askeri öğrencilere ödenen miktarda harçlık ödenir.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bunları da sevebilirsiniz

Polis Reform Tasarısı: 2020 yılına kadar polis amir ihtiyacı (PAEM)” için 10 yorum

  1. Pomem mulakatina girdim ama paem istiyorm 2016 yılı için paem alımı kesim olur mu? Ona gore paemi beklemek istiyorum.

  2. Sayin editor kpss ile alimi yapılacak kom Yrd teskilat icindem basvuru yapilabilecek mi net bilginiz var mi

  3. Sn.Editör şayet KPSS ile komiser yardımcılığı alımı olursa biz lisans mezunu polis memurlarının KPSS ile komiser yardımcısı olmamız mümkün olur mu?KPSS ye girmemizin önünde bir engel var mı?

  4. gazeteden ouduğum kadarıyla polis memuru olupta lisans mezunları arasından seçilecekmiş yani polis memuru olmayıpta lisans mezunu olan biri başvuramaz diyo doğru mu editör abi ?

  5. peki pomem yaşı 26 ya düşerse bu da aynı mı kalır.yoksa daha yüksek olabilir mi.Pomem yaşı 26 ya düşmemesi için kimlere ulaşabiliriz.Lütfen haber yapın sitenizde daha çok kişinin haberi olsun

  6. Sizce bu yasa nezaman belli olur? Ve yasanin kabul edilmesi veya edilmemesi gibi durumlarda fyo nun durumu ne olur? yani ben 2nci siniftayim ve seneye tekrar fyo olmasini bekliyorum seneye fyo nun tekrar alim yapip yapmicagi hakkinda bilgisi olan varmi

    1. sen üniversiteni okumaya devam et, seneye paem alımları olur, fyo alımları da ihtiyaçlar doğrultusunda devam edebilir

    1. esnetmeyi bırak pomem 25 e düşüyor 🙁 face te gruplara katılın herkese duyurun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir