Polis Teşkilatına Taze Kan

3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu ve “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereğince Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Polis Meslek Yüksek Okullarından 2 yıllık eğitimini tamamlayan öğrencilerin Polis Memuru rütbesine aday memur olarak atanmaları için, eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.

Bu kapsamda 2015 yılında Polis Meslek Yüksek Okullarında eğitimini tamamlayarak yapılan eğitim sonu sınavında toplam 5097 aday başarılı olmuştur.

Adaylar eğitim sonu sınavı sonuçlarını www.pa.edu.tr internet adresinden kendi T.C kimlik numaralarını girerek öğrenebileceklerdir.

Sınavda başarılı olan Polis Memuru adaylarının atamaları, “Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği” hükümlerine göre yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla sunulur. Emniyet Genel Müdürlüğü

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bunları da sevebilirsiniz

Polis Teşkilatına Taze Kan” için 7 yorum

  1. Bu nasıl bir vicdansizlik bizim derdimiz polis olmak değil biz vatanımızı korumak savunmak istiyoruz! ne yapmalıyız bilmiyorum ama Bi an önce bu durumun düzeltilmesi sart.

  2. ARKADAŞLAR BU İÇ GÜVENLİK PAKETİ YASASI NEDİR NEİŞE YARIYOR VATAN HAYİNİ BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTLERİ İSTANBUL SOKAKLARINDA YÜZLERİ KAPALI ELİNDE KELEŞ POMPALI TÜFEKLER MOLOTOFLAR CİRİT ATTILAR MALESEF BİR ŞEY YAPILAMADI VE BİR GÜVENLİK ZAAFİYETİNİN OLDUĞU TESPİT EDİLDİ CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATIYLA GEREKENİN YAPILMASI TALİMATI VERİLDİ. DAHA SONRADA MÜDAHELER BAŞLADI .NE KADAR HAYİN YIKICI BÖLÜCÜ PARELELCİ TERELELCİ VATAN HAYİNLERİ VARSA ALLAHIN LANETİ VE GAZABI ÜZERLERİNE OLSUN. ŞİMDİ SORMAK İSTİYORUM 29 HAZİRAN 2015 TARİHİNDEKİ AÇIKLANAN FAKAT ATAMASI YAPILMAYAN 1600 VEYA 1700 PMYO ÖĞRENCİSİNİ HİÇ GÜVENLİK ZAAFİYETİ VERMEDEN HEMDE 1 -3 DAKİKALIK MÜLAKATLA KAPININ ÖNÜNE KOYDULAR HAKLI GEREKÇELERİNİZ NEDİR AÇIKLAYIN HERKES BİLSİN .BU ÇOCUKLARIN 2YIL VERMİŞ OLDUĞU EMEKLERİNİN KARŞILIĞI BU OLAMAZ OLMAMALIDIR.HASBEL KADER BUNLARIN DERSANELERİNE GİTMİŞ OLSALAR BİLE BEN BU ÇOCUKLARIN BİR SUÇU OLDUĞUNA İNANMIYORUM BUNLAR BU DEVLETİN BU MİLETİN EVLATLARI SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAYALIM

  3. 6700 kişilik devreden 1600 kisi 2 dakikalık formaliteden bir sözlü sınavla, okul başarısı dikkate alınmadan sebepsiz elenip 2 yıllık emekleri heba olmuştur.
    Pmyo okumayı düşünenlere uyarıdır.

  4. Kardeşim bu devlette dikili bir fidanımız yok ne yazıkkı diktirmiyorlar ama sorarsan demokrasi de en öndeyiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir