Polise Askerlik Müjdesi

polislerin askerlik durumuİçişleri Bakanı Atalay, “Vatani görevini yapmamış polis memurlarının, askerlik hizmetini polis olarak yapmaları konusunda çalışma yürütüyoruz” dedi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, vatani görevini yapmamış polis memurlarının, askerlik hizmetini polis olarak yapmaları konusunda çalışma yürüttüklerini açıkladı. Atalay’ın açıkladığı bu projeye muhalefet de destek veriyor.

Vatani görevlerini yerine getirmemiş emniyet mensuplarının askerliği nasıl yapacakları, İçişleri Bakanlığı bütçesinin Meclis’teki Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmeleri sırasında gündeme geldi.

Müzakereler sırasında; önce CHP İstanbul milletvekili Esfender Korkmaz ardından da MHP Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir, İçişleri Bakanı Atalay’dan polislerin askerlik hizmetini polis olarak yapmalarına imkan tanıyan düzenleme yapılmasını istedi.

Özdemir, polislerin askerliği aratmayan disiplinli eğitimden geçtiklerine işaret ederek, gerekirse bir-iki aylık temel eğitim uygulanabileceğini vurguladı. Her iki milletvekili de böyle bir düzenlemeye destek vereceklerini söyledi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay da konuyla ilgili çalışma yürüttüklerini belirterek, “Değerlendirmelerimiz devam ediyor, umuyorum çözüme kavuşacak” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir