Polisler KPSS 10 Puanıyla Kadrolu Öğretmenliğe Geçebilir mi?

Soru: Ben üç yıldır polis olarak görev yapmaktayım. 2001 ilahiyat fak. mezunuyum formasyonluyum. Sorum son danıştay kararlarından sonra kpss puanıyla kadrolu öğretmenliğe başvurabilir miyim?

 

 

 

 

 

Cevap:

Danıştay Onikinci Dairesinin 2008/8363 esas nolu kararı gereğince memur olarak çalışanlar da öğretmenlik kadrolarına hizmet süresi kıstasına göre değil KPSS10 puanıyla başvuru yapabilmektedir.

2009/2 öğretmen atamaları sırasında da, memur olarak çalışanalar KPSS10 puanlarıyla başvuru yapabilmiştir.

Ancak sizin özelinizde şu hususu belirtmek istiyoruz: Memur olarak çalışanlar öğretmenliğe atandığında muvafakat alarak geçebilmektedir. Muvafakat almadan geçiş olması mümkün değildir. Siz POMEM ile polis olmuş iseniz 3201 sayılı Kanunun ek 24. maddesinde yer alan “Bu şekilde atananlar, atanma tarihinden itibaren altı yıl süreyle başka kurumlara nakil yoluyla atanamazlar.” hükmü gereğince öğretmenliğe geçmeniz mümkün değildir. (memurlarnet)

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir