Polislere yeniden askerlik geliyor

Genelkurmay’dan polislere kötü haber geldi. “Polislere yeniden askerlik görevi” yasa teklifi hazırlandı. Teklif yeni Meclis döneminde görüşüleceği bildirildi.

Mevlüt Yüksel

Genelkurmay’dan polislere kötü haber geldi. Emniyet teşkilatında 10 yılını doldurmuş polislerin askerlik hizmetini yapmış sayılıyordu ancak Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucu “Polislere yeniden askerlik görevi” yasa teklifi hazırlandı. Teklif yeni Meclis döneminde görüşüleceği bildirildi.

10 yılını dolduran polislerin askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılmasını öngören yasanın Şubat 2011 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmesi ile birlikte polisler askerlikten muaf sayılıyorlardı. Ancak Askeri kaynaktan edinilen bilgilere göre Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucu “Polislere yeniden askerlik görevi” yasa teklifi hazırlandı. Hazırlanan teklif, Genelkurmay Başkanlığı tarafından Milli Savunma Bakanlığı’na verildi. Polislerin yeniden askerlik yapması ile ilgili hazırlanan yasa teklifinin yeni Meclis döneminde genel kurulda görüşüleceği belirtildi. Takvim

 

Polislerin askerlik yükümlülükleri ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum alanından paylaşabilirsiniz.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bunları da sevebilirsiniz

Polislere yeniden askerlik geliyor” için 7 yorum

  1. Bende uzuluyodum insallah polislerde askerlik yapar ben 10 yasimdan beri askerlik hevesiyle yanip tutisuyorum

  2. Fakir mehmet amcamın oğlu Paşalar gibi yapiyor da memur yapmayınca krallar gibi yaşıyor bu ülkede 🙂 Güleceğim yoktu hocam Allah iyiliğinizi versin. Dünya üzerinde en yorucu meslekler içerisinde ilk 5 tedir polislik 🙂 Yan gelip yatmıyor yani

  3. bu meslegi seven askerlik te yapar o na tamam da bu ne alaka simdi ikiside devletin resmi uniformali memuru degil mi ?

  4. Teşekkürler tsk emeğine sağlık çok iyi olmuş. Fakir mehmet amcamın oğlu Paşalar gibi yapiyorda polis niye yapmıyor. . .

    1. İzmirli adamlar ömrü boyu askerlik yapıyor. Hayatı boyunca vatanına hizmet ediyor Biraz mantıklı konuş olur mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir