POMEM 9. Dönem 4. Yedek Alımı

DUYURU – 4 / 28 EYLÜL – 04 EKİM 2009 TARİHLERİ ARASINDA YAPILAN POLİS MESLEK EĞİTİMİ SINAVI SONUCUNDA 1801. YEDEK İLE 2000. YEDEK ARASINDA BULUNAN YEDEK ERKEK ADAYLARIN DİKKATİNE!

 

 

 

Durumunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

1. Yapılan sınavlar neticesinde 1801. yedek (dahil) ile 2000. yedek (dahil) arasında bulunan adayların sağlık kurulu rapor işlemleri başlatılacaktır.

2. İhtiyaç duyulması halinde; eğitime başlamayan, feragat eden, sağlık kurulu raporu “Olumsuz” sonuçlanan adayların yerine yedeklik sırasına ve işlemlerinin sonuçlanma sırasına göre planlanmak üzere yedek adaylardan 1801. yedek ile 2000. yedek arasındaki adaylar olmak üzere toplam (200) adayın sağlık kurulu raporu ile güvenlik soruşturması işlemleri başlatılacaktır.

3. Sıralamada 1801. yedek erkek aday ile 2000. yedek erkek aday arasında bulunan adayların sağlık kurulu raporu ve güvenlik soruşturması işlemlerini başlatmak üzere ivedi bir şekilde İl Emniyet Müdürlükleri Eğitim Şube Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

4. 20 Ağustos 2010 tarihine kadar İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüklerinden sağlık kurulu rapor formunu teslim almayan adayların adaylıkları sona erdirilecektir.

5. Bu adaylar; gelmeyenlerin, feragat edenlerin ve sağlık kurulu raporu “Olumsuz” sonuçlanan adayların yerine kendilerine sıra gelmesi halinde, yedeklik sırasına ve işlemlerinin “Olumlu” sonuçlanma sırasına göre POMEM’lerine planlanacaklardır.

6. 1801. yedek erkek aday ile 2000. yedek erkek aday arasında bulunan adaylar sağlık kurulu raporlarını en geç 24 Ağustos 2010 tarihine kadar İl Emniyet Müdürlüklerine teslim edeceklerdir. Sağlık kurulu raporlarını 24 Ağustos 2010 tarihine kadar teslim etmeyen adayların adaylıkları sona erdirilecektir.

7. 1801. yedek erkek aday ile 2000. yedek erkek aday arasında bulunan adaylardan Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Sağlık Komisyonunca haklarında “POMEM ÖĞRENCİSİ OLUR” kararı verilenler POMEM Giriş Yönetmeliğinin “Geçici Kayıt ve İntibak Eğitimi” başlıklı 18. maddesinin 6. bendi “Eğitim ve öğretimin başlamasından itibaren onbeş gün geçtikten sonra Genel Müdürlükçe belirlenen kontenjan doldurulmamış olsa bile yeniden aday planlaması yapılmaz” hükmü gereği 06 Eylül 2010 tarihine kadar adayların başarı sıralamasına göre okul kapasiteleri ve kontenjanları dikkate alınarak, gelmeyen veya istifa edenlerin yerine planlamaları yapılacaktır. Bu tarihten sonra adayların sağlık kurulu raporu olumlu dahi olsa planlaması yapılmayacaktır.

8. Haklarından feragat eden adaylar, feragat dilekçelerini ivedi olarak müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü vasıtası ile Eğitim Dairesi Başkanlığına göndereceklerdir.

9. Sağlık kurulu raporu ve Güvenlik Soruşturması “Olumlu” olan adayların planlamaları ile ilgili açıklamalar http://www.egitim.pol.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Adaylara Önemle Duyurulur.    Emniyet Genel Müdürlüğü

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET