POMEM 9. Dönem Planlama Sonuçları

POMEM 9. Dönem Planlama Sonuçları açıklandı. POMEM adaylarına hayırlı olsun dileklerimizle.PMYO.NET

Sonuçları öğrenmek için tıklayınız.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklama aşağıdadır:


DUYURU – 1

9. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİNE PLANLAMASI YAPILAN ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE!

1. 9. Dönem Polis Meslek Eğitimleri 16 Ağustos 2010 tarihinde başlayacaktır.

2. Sağlık Komisyonunca “POMEM Öğrencisi Olur” kararı verilen adayların planlamaları yapılmıştır.

3. Okul planlaması yapılan adaylar, dosyalarını teslim almak üzere en geç 9 Ağustos 2010 tarihine kadar sınav için müracaatta bulundukları İl Emniyet Müdürlükleri Eğitim Şube Müdürlüklerine müracaat edecekler, 16 Ağustos 2010 günü saat 08.00’de planlandıkları Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde hazır bulunacaklardır. (POMEM’lerle ilgili bilgiye İl Emniyet Müdürlüklerinden ve POMEM’lerin kendi internet adreslerinden ulaşılabilecektir.)

4. Adaylar, İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüklerince kendilerine verilecek Taahhütname ve Kefalet senetlerini (37.000 TL.) kendisi ve kefillerine imzalatıp noter tasdikli olarak, kayıt esnasında diğer evrakla birlikte POMEM Müdürlüğüne teslim edeceklerdir.

5. Erkek adaylar kayıt esnasında askerlikle ilişiğinin bulunmadığına dair belge (terhis, tecil belgesi vb.) getireceklerdir.

6. Eksik evrakla müracaat eden adayların kayıtları yapılmayacaktır.

7. Sağlık Kurulu Raporu İşlemleri devam eden adayların okul planlamaları yapılmamıştır. Sağlık kurulu raporu işlemleri halen devam eden adaylardan 26.07.2010 tarihinden itibaren haklarında “POMEM Öğrencisi Olur” kararı verilenler, POMEM Giriş Yönetmeliğinin “Geçici Kayıt ve İntibak Eğitimi” başlıklı 18. maddesinin 6. bendi “Eğitim ve öğretimin başlamasından itibaren on beş gün geçtikten sonra Genel Müdürlükçe belirlenen kontenjan doldurulmamış olsa bile yeniden aday planlaması yapılmaz” hükmü gereği 06 Eylül 2010 tarihine kadar adayların başarı sıralamasına göre okul kapasiteleri ve kontenjanları dikkate alınarak, gelmeyen veya istifa edenlerin yerine planlamaları yapılacaktır. Bu tarihten sonra adayların sağlık kurulu raporu olumlu dahi olsa planlaması yapılmayacaktır.

8. Haklarından feragat eden adaylar, feragat dilekçelerini ivedi olarak müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü vasıtası ile Eğitim Dairesi Başkanlığına göndereceklerdir.

9. Sağlık Kurulu raporu işlemleri başlatılacak olan 1101. yedek ile 1550. yedek arasındaki (450) yedek erkek adayın DUYURU-2’yi okumaları ve İl Emniyet Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.

DUYURU – 2

28 EYLÜL – 04 EKİM 2009 TARİHLERİ ARASINDA YAPILAN POLİS MESLEK EĞİTİMİ SINAVI SONUCUNDA 1101. YEDEK İLE 1550. YEDEK ARASINDA BULUNAN YEDEK ERKEK ADAYLARIN DİKKATİNE!

1. Yapılan sınavlar neticesinde 1101. yedek (dâhil) ile 1550. yedek (dâhil) arasında bulunan adayların sağlık kurulu rapor işlemleri başlatılacaktır.

2. Yedek adaylardan 1101. yedek ile 1550. yedek arasındaki adaylar olmak üzere toplam (450) adayın; sağlık kurulu raporu ile güvenlik soruşturması işlemlerinin başlatılarak; eğitime başlamayan, feragat eden, sağlık kurulu raporu “Olumsuz” sonuçlanan adayların yerine yedeklik sırasına ve işlemlerinin sonuçlanma sırasına göre planlanmak üzere sağlık kurulu raporu işlemleri başlatılacaktır.

3. Sıralamada 1101. yedek erkek aday ile 1550. yedek erkek aday arasında bulunan adayların sağlık kurulu raporu ve güvenlik soruşturması işlemlerini başlatmak üzere ivedi bir şekilde İl Emniyet Müdürlükleri Eğitim Şube Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

4. 30 Temmuz 2010 tarihine kadar İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüklerinden sağlık kurulu rapor formunu teslim almayan adayların adaylıkları sona erdirilecektir.

5. Bu adaylar; gelmeyenlerin, feragat edenlerin ve sağlık kurulu raporu “Olumsuz” sonuçlanan adayların yerine kendilerine sıra gelmesi halinde, yedeklik sırasına ve işlemlerinin “Olumlu” sonuçlanma sırasına göre POMEM’lerine planlanacaklardır.

6. 1101. yedek erkek aday ile 1550. yedek erkek aday arasında bulunan adaylar sağlık kurulu raporlarını en geç 04 Ağustos 2010 tarihine kadar İl Emniyet Müdürlüklerine teslim edeceklerdir. Sağlık kurulu raporlarını 04 Ağustos 2010 tarihine kadar teslim etmeyen adayların adaylıkları sona erdirilecektir.

7. 1101. yedek erkek aday ile 1550. yedek erkek aday arasında bulunan adaylardan Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Sağlık Komisyonunca haklarında “POMEM ÖĞRENCİSİ OLUR” kararı verilenler POMEM Giriş Yönetmeliğinin “Geçici Kayıt ve İntibak Eğitimi” başlıklı 18. maddesinin 6. bendi “Eğitim ve öğretimin başlamasından itibaren on beş gün geçtikten sonra Genel Müdürlükçe belirlenen kontenjan doldurulmamış olsa bile yeniden aday planlaması yapılmaz” hükmü gereği 06 Eylül 2010 tarihine kadar adayların başarı sıralamasına göre okul kapasiteleri ve kontenjanları dikkate alınarak, gelmeyen veya istifa edenlerin yerine planlamaları yapılacaktır. Bu tarihten sonra adayların sağlık kurulu raporu olumlu dahi olsa planlaması yapılmayacaktır.

8. Haklarından feragat eden adaylar, feragat dilekçelerini ivedi olarak müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü vasıtası ile Eğitim Dairesi Başkanlığına göndereceklerdir.

9. Sağlık Kurulu raporu ve Güvenlik Soruşturması “Olumlu” olan adayların planlamaları ile ilgili açıklamalar www.egm.gov.tr/egitim internet adresinden ilan edilecektir.

Adaylara Önemle Duyurulur.                                                              Emniyet Genel Müdürlüğü

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET