POMEM Askerlik Duyurusu

POMEM 10. ve 11. Dönem kazanan adayların askerlik işlemleri ile ilgili Eğitim Dairesi Başkanlığı duyuru yayınlamıştır.

Eğitim Dairesi Başkanlığından Duyuru.

ASKERLİK DUYURUSU

08.02.2011 tarih ve 27840 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 1. Maddesi ile 21.06.1927 ve 1111 sayılı Askerlik Kanunun Ek 7. Maddesine; “Emniyet Teşkilatı kadrolarında kadro ve/veya rütbeleri ile ilişkisi devam eden Emniyet Hizmetleri Sınıfına mensup personel ile polis eğitim ve öğretim kurumlarında öğrenim görenler veya bu kurumların giriş sınavlarını kazananlardan askerlik hizmetlerini yapmamış olanların her türlü askerlik ilişikleri ertelenir.” hükmü eklenmiş, aynı kanunun 2. Maddesi ile 1111 sayılı kanuna ”Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle ek 7’nci maddenin birinci fıkrası kapsamına giren personelden halen askerlik hizmetini yerine getirmekte olanlar, askerlik hizmetleri durdurularak terhis edilir ve görevlerine iade edilir” hükümlerini içeren Geçici Madde 44 eklenmiştir.

Bu kapsamda, 30 Ekim – 06 Kasım 2010 tarihleri arasında Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerine öğrenci alımı için yapılan mülakat ve fiziki yeterlilik sınavında başarılı olanlardan askerliğini yapmayan POMEM öğrenci adaylarının isim listesi Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Daire Başkanlığı’na bildirilmiş olup bahse konu adayların askerlik işlemlerinin ertelenebilmesi için bağlı bulundukları askerlik şubelerine, halen askerde olanların ise askerlik yaptıkları birliklere dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Adaylara önemle duyurulur.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET