POMEM’e Kayıt için Gerekli Belgeler

POMEM MÜDÜRLÜĞÜNE KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1.9.Dönem POMEM Öğrenci kayıtları 16.08.2010 tarihinde yapılacaktır.

2.Müracaatta bulundukları İl Emniyet Müdürlüklerinden alacakları Müracaat Dosyası(Kapalı Zarf İçerisinde).

3.Askerliğini yapanlar için Askerlik Terhis Belgesi)

4.Askerliğini yapmayanlar veya Tecil edenler için ( 2010 Ağustos ayı içerisinde ilgili Askerlik Şubesi başkanlığından alınmış yeni tarihli Askerlik Durum Belgesi),

5.Bakaya kalan adaylar için (kesinleşmiş Mahkeme Kararlarını getirmek zorundadır.) Mahkeme Kararı olmayanların ve 2010 Ağustos ayı içerisinde alınmamış Askerlik Durum Belgesi getirmeyenlerin kayıtları yapılmayacaktır.

6. Taahhütname ve Kefalet Senedi (37.000 TL tutarında,Noter Tastikli ve iki kefil imzalı.)

7. İl Emniyet Müdürlüklerine Müracattan sonra nüfus bilgilerinde degişiklik olan öğrenci adaylarının (Evlilik,boşanma,soyadı değişikliği…vs.) üzerinde T.C Kimlik numarası yazılı Yeni Nüfus Cüzdanı ve fotokopisiyle ve bunlara bağlı olarak var ise Mahkeme Kararını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

8. İl Emniyet Müdürlüğüne Müracaatlarından sonra ikematğahında değişiklik olan öğrenci adaylarının,Nüfus Müdürlüklerinden alacakları yeni tarihli yerleşim yeri belgesi(İkematğah)getirmeleri.

9. İl Emniyet Müdürlüklerine müracaattan sonra evlenen öğrenci adaylarının,Evlenme Cüzdanının aslı ve İlk 3 sayfasının fotokopisi,

10. Ortaokul ve Lisede,4 yıl okuyanlar veya Hazırlık sınıfı okuyanlar,diplomaları varsa asıllarını fotokopileriyle birlikte getirmeleri,diplomaları yok ise eğitim gördükleri okul müdürlüklerinden 4 yıl veya Hazırlık okuduklarına dair alacakları resmi bir yazı getirmeleri gerekir.

11. Yüksek Lisans eğitimini bitirenlerin diploma aslı ve fotokopisi

12. Kan grubunu bilmeyenlerin kan gruplarını öğrenmeliri gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT:

1.Öğrencilerin fotoğraf,Kamera çekimi ve ses kaydı yapma özelliği olan cep telefonu vb.cihazlar ile dizüstü bilgisayarlar POMEM Müdürlüğümüze alınmayacaktır. Sadece karşılıklı konuşma yapılabilen cep telefonlarına izin verilecektir.

2.Kayıt günü POMEM Müdürlüğümüze girişlerde serbest kıyafet geçerlidir.

3.Adaylar POMEM Müdürlüğümüze gelirken yanlarında şahsi eşyalarını koyacakları Valizle birlikte,Eşofman takımı,spor ayakkabısı,terlik…vs getirmeleri gerekmektedir.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET