Samsun PMYO’nun Büyütülmesi ve Taşınması

AK Parti Samsun Milletvekili ve MKYK üyesi Cemal Yılmaz Demir ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO)’nun büyütülmesi ve Canik’e taşınması için kolları sıvadı.

 

Demir ve Genç’in projesine İç İşleri Bakanı Beşir Atalay ile TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar da sıcak baktı.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Uğur Hacıkerimoğlu, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ı makamında ziyaret etti. Demir ve Genç, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu ile ilgili hazırladıkları projeyi Bakan Atalay ile paylaşırken, projeye sıcak bakan Atalay, Toplu konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Bayraktar’dan da olumlu yanıt aldı.

Mevcut 19 Mayıs PMYO binasının eski ve yetersiz olduğunu ifade eden AK Parti Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Başkan Genç’in hazırladığı projeden bahsetti. Polis Okulu’nun mevcut yerinin TOKİ’ye verilmesi halinde Canik’te imar uygulaması yapılmış halde 50 dönümlük arazi tahsis edebileceklerini belirten Başkan Osman Genç de, “TOKİ ile işbirliği yaptığımız cezaevi örneğinde olduğu gibi Polis Okulu’nu Canik’e taşıyabiliriz. Böylece Polis Okulu’nun kapasitesini de artırıp, daha modern bir hale getirerek Polis Akademisi olarak Samsun’a hizmet vermesini istiyoruz. Bunun için 50 dönüm araziyi verebiliriz.” dedi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay konuyla ilgili aradığı TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’a projeyi anlattı. Projeye sıcak baktıklarını belirten Bakan Atalay, böyle bir proje geliştirdikleri için Milletvekili Demir ve Başkan Genç’e teşekkür etti. Bakan Atalay, bir iki ay içerisinde TOKİ Başkanı Bayraktar ile birlikte Samsun’a geleceklerini ifade ederek, söz konusu yerleri inceleyip karar vereceklerini söyledi.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET