Siirt PMYO Yakınlarında Saldırı

Siirt’te Polis Meslek Yüksek Okulu yakınlarında teröristler tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda polis aracı zannedilerek hedef alınan aracın içinde bulunan 4 bayan olay yerinde hayatını kaybetti, iki kişi de ağır yaralandı. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine bir terörist ölü olarak ele geçerildi. Güvenlik güçleri çevrede geniş çaplı arama çalışması başlattı.

Siirt’te bir grup PKK’lı terörist tarafından Polis Meslek Yüksek Okulu’nun önünden geçen bir otomobile roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda, polis okulunun yakınındaki düğüne giden otomobilde bulunan 2’si kadın 4 vatandaş hayatını kaybetti, 2 vatandaş ise yaralandı. Polislerin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 1 terörist ölü ele geçirildi.

SİİRT / AHT

Siirt Merkez’de akşam saatlerinde meydana gelen olayda, açık alanda yapılan bir düğünün yakınlarında pusu kuran bir grup PKK’lı terörist, yolun karşısında bulunan Polis Meslek Yüksek Okulu’na saldırmak istedi. Bu sırada polis okulunun önünden geçen özel otomobili polis ekibi sanan teröristler hedef değiştirdi. Hain saldırıda, teröristlerin ateşlediği roketatarın isabet ettiği otomobilde bulunan 2’si kadın 4 vatandaş hayatını kaybetti, 2 vatandaş ise yaralandı. Polislerin saldırıya anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 1 terörist ölü olarak ele geçirilirken, diğer teröristler kaçmayı başardı. Teröristlerin hedef aldığı otomobilde bulunan vatandaşların polis okulunun yakınındaki düğüne gittikleri öğrenilirken, kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde 11 Eylül Pazar akşamı belediye önünde yapılan düğüne sızan PKK’lı teröristler, Emniyet Müdürlüğü’ne roketatarlarla saldırmıştı. Olayda 1 astsubay ile 1 polis memuru şehit olmuş, 4 vatandaş da yaşamını yitirmişti.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET