TDP Kıyafetleri

Toplum Destekli Polis kıyafeti; üst mont, pantolon, bir takım içlik, iki adet tişört, biri yazlık ve biri kışlık olmak üzere iki adet kep ve bir takım koruyucudan meydana gelmektedir. Mont ve pantolon ; su geçirmez ve nefes alabilen membran ile lamine edilmiş iki katlı polyamid 6.6 dış kumaş, file astar ve ısı yalıtım içliğinden oluşmaktadır.

Dış kumaş 10.000 mm su sütunu basınçta su geçirmezlik özelliğini korur ve su buharı geçirme direnci 13 m2Pa/W ‘ın altında olup çözgü yönünde 1500 N, atkı yönünde ise 750 N kopma mukavemetine sahiptir. Yırtılma dayanımı ise atkı yönünde 90 N , çözgü yönünde ise 110 N’dur ve 50.000 turda aşınmaya karşı dayanıklıdır. Montun ve pantolonun tüm dikiş yerleri kaynak bandı ile kapatılmak sureti ile kullanılan dış kumaşın su geçirmezlik özelliği muhafaza edilmektedir. Polyester elyafın üzeri alüminyum folyo ile kaplandıktan sonra astar ile kapitone edilmesi ile oluşan ısı yalıtım içliğinin hava geçirgenliği 150 L/m2.s ‘nin altındadır.

Kıyafette kullanılan reflektif malzemeler TS EN 471 standardına uygundur. Montun omuz ve dirsek bölümü ile pantolonun diz bölgelerine TS EN 1621’e uygun koruyucular (protekler) ve montun sırt bölgesi ile pantolonun sağ ve sol yan kalça bölgelerine ise sıkıştırılmış sert sünger koruyucular yerleştirilmiştir.

 

 

 

 

 

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET