İşte Ertelenen 12 Sınavın Listesi

KPSS’de kopya iddiası nedeniyle süren soruşturmalar sonrası ÖSYM’den açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ertelenen sınavların tarihi ve YGS’ye yönelik açıklamalar yer aldı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), KPSS ile ilgili iddialar üzerine ertelenen 12 sınavın sorularının yeniden hazırlanması söz konusu olduğundan, sınavların daha önce duyurulan tarihlerde yapılmayacağını belirterek, ”Ertelenen bu sınavlar 2010 yılı içinde gerçekleştirilecek olup, yeni sınav takvimi yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır” açıklamasında bulundu.

ÖSYM’den yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

SINAV SORULARININ GİZLİLİĞİ KALMADI

”10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili iddialar üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Merkezimiz Test Hazırlama Birimi’nde yer alan ana bilgisayar makineleri ile diğer makinelerin imajları incelemek üzere alındığından, 2010 yılının sonuna kadar yapılması planlanan 12 sınavın sorularının gizliliği kalmamıştır.

Bu sınavların sorularının yeniden hazırlanması söz konusu olduğundan sınavlar daha önce duyurulan tarihte yapılmayacaktır. Ertelenen bu sınavlar 2010 yılı içinde gerçekleştirilecek olup, yeni sınav takvimi yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

‘YGS SORULARININ SIZDIRILDIĞINA DAİR HİÇBİR BULGU YOK

ÖSYM Başkanlığı, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sorularının sızdırıldığına dair hiçbir bulgunun olmadığını bildirdi.

ÖSYM’den yapılan yazılı açıklamada, 10-11 Temmuz’da yapılan KPSS’de kopya ve soru sızdırma iddialarıyla ilgili yapılan incelemelerin ve çalışmaların yoğun olarak sürdürüldüğü belirtildi.

İncelemeler sürdüğü ve bilgiler netleştirilmeye çalışıldığı için ÖSYM tarafından bu süre zarfında yanlış anlaşılmaya fırsat verecek açıklamaların yapılmamasına özen gösterildiği vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

”Bazı illerin emniyet müdürlüklerinin 11 Nisan 2010 tarihinde yapılan YGS sırasında kopya çekerken yakalanan ve organize olarak bu suça katıldığı tespit edilen adaylara yönelik sürdürdükleri çalışmalarla ilgili Merkezimizden istediği tüm bilgiler verilmekte ve gereği yapılmaktadır. Bu sınavda soruların sınav öncesinde sızdığına dair hiçbir bulgu yoktur.”

ÖSYM’nin ertelendiğini açıkladığı ve yıl sonuna kadar yapılacak olan 12 sınav şöyle:

– Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Sonbahar Dönemi),
– Kamu Personeli Seçme Sınavı (Ortaöğretim/Önlisans),
– Maliye Bakanlığı İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı, Üniversitelerarası
– Kurul Yabancı Dil Sınavı (Sonbahar Dönemi),
– Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı,
– Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Sonbahar Dönemi),
– Tıpta Uzmanlık Dernekleri Yeterlilik Sınavı,
– Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Özel Yarışma Sınavı,
– Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hakim Adaylığı Yarışma Sınavı,
– Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Sonbahar Dönemi),
– Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (Sonbahar Dönemi)- Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yarışma Sınavı

Eğitimgazetesi.com

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET