Üniversite Kazanıp PMYO İsteyenlerin Durumu

Bugün 2009 ÖSYS açıklanarak sınava giren adayların tercihlerine göre yerleştikleri üniversiteler açıklandı. Ancak üniversite tercihinin yanı sıra PMYO hedefini gözeten adayların kafalarına PMYO kazanırsam nasıl bir yol izlemeliyim? sorusu takıldı. Sorunun cevabını yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

 

Öncelikle “PMYO kazanamazsam bari boşta kalmayayım üniversite tercihime göre kazandığım üniversiteye kaydımı yaptırmalıyım” diyenler, üniversite kayıtlarını normal olarak yapsınlar.

Sonrasında eğer PMYO yazılı sınavını kazanırlarsa PMYO intibak eğitimine 05-18 Ekim 2009 tarihleri arasında  katılacaklar. Adaylar intibak eğitimine katılırken yanlarında lise diplomalarının okuldan tastikli fotokopisi veya lise çıkış belgelerini (detaylı bir duyuru ile hangi belgeler isteneceği kazanan adaylara duyurulur) alsınlar. Bu durum kazandığınız üniversiteden kaydınızı sildirmenizi gerektirmez.

İntibak eğitimi sonuçlandı ve sağlıktan elenmeden PMYO’ya kesin kayıt hakkı kazandınız. Bu adaylar 2009-2010 PMYO eğitim öğretim yılı başlangıcı olan 26 Ekim’de lise diplomalarının asıllarını  getirmek zorundalar.

Kesin kayıt hakkı PMYO intibak eğitim sonucunda belli olur ve bu duruma göre kayıt yaptırdığınız üniversiteden kaydınızı sildirip PMYO kesin kayıt için gerekli lise diplomanızın aslını alabilirsiniz.

 

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET