Yeni Kia Sorento 2015

Artık üçüncü nesil olarak yoluna devam edecek olan yeni Sorento, 2.2 litrelik dizel motora sahip. Bu nedenle Türkiye’de satılmıyor veya özel siparişle getiriliyor.

Kia-Sorento-yenilendi-uzadi
KIA’nın dünya çapında en çok satılan SUV modeli Sorento, tamamen yenilenen iddialı tasarıma sahip 3.nesliyle görücüye çıkıyor.
7 kişilik koltuk kapasitesine sahip yeni Sorento, eski modele gore 80 mm uzayan dingil mesafesiyle iç mekanda üç oturma sırasına daha geniş bir alan sunmaya başladı.
Eski modele göre boyu 95 mm uzayan ve tavan yüksekliği 15 mm alçalan yapısıyla yeni tasarımına kavuştu.
Yeni modelde daha alçak tavan çizgisi, yükseltilmiş bel çizgisi, daha kaslı duruşu ve arka bölümde yuvarlatılmış omuz çizgisi dikkat çekiyor. Daha geniş ve dikkat çeken ‘kaplan burnu’ tasarımlı ön ızgarası ve yanlardan geriye doğru uzanan ön farları gibi yenilikler KIA’nın dünya çapında en çok satan SUV modeli olan Sorento’nun estetik inceliğini artırıyor.
Kia-Sorento-yenilendi
Yeni Sorento, Ağustos ayı sonunda Kore’de görücüye çıkacak. Avrupa prömiyeri ise 2 Ekim 2014 tarihinde başlayacak olan Paris Motor Show 2014 fuarında gerçekleştirilecek.
TÜRKİYEY’E ÖZEL 2.0 LİTRE DİZEL
Çelik Motor Kia yetkilileri yeni Sorento’nun 2015 yılında Türkiye pazarına yeniden sunulmasının planlandığını ve Türkiye için vergi avantajlı 2.0 litrelik dizel motor seçeneğinin ithal edileceğini açıkladılar.
Yeni KIA Sorento’da Türkiye için 2.0L dizel motor ve 6 ileri A/T seçeneği 4×4 çekiş sistemi ile kombine edilmiş olarak bulunuyor olacak.

2015 yılında KIA Sorento’nun Türkiye’de satışta olması planlanıyor.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET