YGS için tavsiyeler

27 Mart tarihinde birinci adımı gerçekleştirilecek olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) az bir zaman kalmasından dolayı Tavşanlı Final Dergisi Dershanesi rehberlik servisi öğretmenlerinden Fatma Sağlam açıklamalarda bulundu. Öğrencilerin yoğun bir tempoda çalıştıklarını kaydeden Sağlam, sınav tarihine az bir zaman kaldığını belirtti. Öğrencilerin konu eksikliklerini gidermesini tavsiye eden Sağlam, bol bol soru çözülmesi gerektiğini kaydetti.

Sağlam, öğrencilerin yanında ailelere de çeşitli sorumlulukların düştüğünü ifade etti. Ailelerin kendi yapamadıklarını çocuklarına yaptırmamalarını istedi. Çocuğun kendi kapasitesine göre beklenti içine girilmesi gerektiğini belirten Sağlam, öğrencilerin gereksiz yere telaşa sokulmamasını istedi. Ailelerden çocuklarına uygun bir çalışma ortamı hazırlamasını isteyen Sağlam, ailelerden çocuklarını anlamalarını istedi.

Sağlam, çok fazla çalışmak yerine belirli periyotlarda verimli çalışmanın öğrencilere daha olumlu etki edeceğini vurguladı.Öğrencilere inançlarını ve güvenlerini kaybetmemelerini tavsiye eden Sağlam, sınava girecek bütün öğrencilere başarı temennisinde bulundu.

 

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET