Ygs Ve Lys Soru Çözme Tavsiyeler , Teknikleri

Düzenli ve sistemli çalışan pek çok öğrencimin kolejlerde, anadolu liselerinde ve fen liselerinde okumamalarına rağmen yüksek öğretim sınavlarında derece yaptıklarını sizi motive edeceğini düşündüğüm için belirtmek istiyorum.

  • Sevdiğiniz ve bildiğiniz derslere, çalışma yönünden bir torpil geçmeyin, unutmayın onlar zaten cepte.
  • Uzun süreler çalışarak motivasyonunuzu düşürmeyin. Saatte bir 10′ae, 15′er dakikalık molalar verin ve sevdiğiniz şeylerle meşgul olun. Her iki saatte bir minimum 1 saatlik ara verin.
  • Kitap okuyun, bolca, bunu ihmal etmeyin.
  • Farklı dersanelerin kaynaklarından ve sorularından faydalanın.
  • Her ay en az 2 Ygs ( veya Lys ) deneme sınavı çözün ve yanlış çıkan soruların konu başlıklarını not alın, eğer çalıştığınız konulardan yanlışlar çıkmışsa bu bir “alarm” durumudur, o konuları hızlıca tekrardan ele alın ( Unutmayın çalışılacak pek çok konu var, çalıştığınız bir konuyu tekrar etme imkanınız olamayabilir, bu yüzden her ders çalışmanız son derece önemli )
  • Deneme sınavlarındaki denemelerinizin düşük çıkması sizi ders çalışmadan bezdirmesin aksine daha çok motive etsin.
  • Kendinize küçük hedefler belirleyin. Mesela ilk denemenizde toplam 60 net çıkarmışsanız ikincisinde minimum 61 olacak şekilde çalışın. Her deneme sınavından sonra netlerinizin 5′er 10′ar arttığını göreceksiniz.
  • Yatmadan önce o gün çalıştığınız konuları hızlıca tekrar edin, uykudan önceki öğrenmelerin uyku esnasında bilinç altında pekiştirildiği belirlenmiştir.
  • Kazanmayı istediğiniz bölümün hayali yerine bir sonraki denemede hedeflediğiniz netin hayalini kurun. Odaklandığınız nokta bu olsun. Hatta ygs ve Lys’yi dahi gireceğiniz son deneme sınavları gibi tahayyül edin.
]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET