YÖK Başkanı: Elimdeki verilere göre tümünün iptaline gerek yok

Prof. Dr. Özcan, “Sınavda eğer bir yolsuzluk yapılmışsa ve Savcı da bunun delillerini bulursa; o arkadaşların sınavı iptal edilir” dedi.

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularının önceden elektronik posta yoluyla yayıldığı iddiası üzerine NTV’ye özel açıklamalarda bulundu.

Eldeki verilere göre sınavın tümünün iptaline gerek olmadığını söyleyen Özcan, “Savcı usulsüzlük tespit ederse, o kişilerin sınavı iptal edilir” dedi.

Özcan, soruların sızdırılıp sızdırılmadığı konusunda ise şu açıklamada bulundu:

“Soruların sızdırıldığı kanaaati var ama delil yok. Delil varsa iptal yoluna gideriz.”

ATAMALARIN ERTELENMESİNE GEREK YOK

Özcan, ayrıca öğretmen atamalarının ertelenmesi gerekmediğini belirtti ve şöyle konuştu:

“Elimizde delil olarak bir şey yok. Sınavı iptal etmek çok doğru değil. Eş durumları tespit edildi. Delil için Savcılığın çalışmalarını bekleyeceğiz.

Sınavda eğer bir yolsuzluk yapılmışsa, Savcı bunun delillerini bulursa o arkadaşların sınavı iptal edilir.”

NTV

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET