YÖK’ten Açıklama Geldi

Herkesin tepkisine neden olan karara ilişkin açıklama YÖK’ten geldi, öğrencilerin rahat olmasını paniğe kapılmamasını söyledi. Danıştay 8. Dairesinin, Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ün meslek liselerinin önündeki katsayı engelini kaldırmasıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı ile ilgili veli ve öğrencileri rahatlatacak bir açıklama yaptı.

YÖK, yaptığı açıklamada, “Danıştay’ın 21.07.2009 gün ve 1266 sayılı kararının bazı maddelerinin yürütmesinin durdurulmasına ile kamuoyunda endişelere yol açtığını belirterek, Yükseköğretim Kurulu’na resmi yollardan bugün (26 Kasım 2009) ulaşan karara ilişkin olarak Başkanlığımızın şu ana kadar herhangi bir tasarrufu olmamıştır. Karara itiraz için Başkanlığımıza tanınan süre bayramın son gününü takip eden Salı (1 Aralık 2009) günü son bulmaktadır.” bilgilerine yer verdi.

Alternatif çözümlerden birisi uygulanacak

YÖK’ün açıklaması şöyle: “Başkanlığımız karara itiraz edecektir. İtirazı takiben Danıştay tarafından alınacak karara göre Başkanlığımız ÖSS sisteminde daha önceden hazırladığı alternatif çözümlerden birisini kullanacaktır. Sonunda verilecek karar önümüzdeki yıl ÖSS sınavına girecek olan 1 milyonu aşkın öğrencimizin herhangi bir zarar görmesini engelleyecek bir karar olacaktır. Bu nedenle, sınava girecek olan öğrencilerimizin ve ailelerinin paniğe kapılmamaları, başka hiçbir şey düşünmeden çalışmalarına devam etmeleri ve Yükseköğretim Kurulu’nun alacağı, onların her biri için en iyisini yapmaya yönelik kararını beklemeleri uygun olacaktır. Bu vesile ile bütün öğrencilerimizin ve ailelerinin Kurban Bayramlarını kutlar esenlikler dileriz.”

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET