Yozgat PMYO Kazanan Adaylara Duyuru

03 Temmuz 2011 Pazar günü yapılan Polis Meslek Yüksek Okulları giriş sınavında başarılı olarak Polis Meslek Yüksek Okulumuza planlamaları yapılan adayların geçici kayıt işlemleri 05-06-07 Eylül 2011 tarihlerinde yapılacaktır.

 

Adayların en geç 07.09.2011 Çarşamba günü  saat: 17.00’a kadar Yüksekokulumuzda hazır bulunmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra kesinlikle  kayıt yapılmayacak ve PMYO Giriş Yönetmeliğinin 19. maddesi hükümlerine göre adayların kayıt hakları kaybolmuş  sayılacaktır.

 

Adayların geçici kayıt işlemi esnasında yanında bulundurması gereken belgeler; 1- Mezun olunan liseye ait diplomanın veya çıkış belgesinin aslı veya onaylı örneği,
2- Askerlik hizmetini yapmış  adayların “Terhis Belgeleri”, 1111 sayılı Askerlik Kanununun 10. maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan “ Askerlik Durum Belgesi”
3- YGS Sonuç Belgesinin internet çıktısı,
4- Nüfus cüzdanının aslı görülmek üzere 2 adet nüfus Cüzdanı fotokopisi,
5- 4 adet 4,5×6 cm boyutunda vesikalık fotoğraf,(Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı açık, sakalsız ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek biçimde çekilmiş olmalıdır)

Not – 1 : Ancak yukarıda sayılan belgelerin onaylı suretleri ile geçici kayıt yaptıran adayların bu belgelerin asıl suretlerini eğitim-öğretimin başlama tarihine kadar getirmeleri gerekmektedir.

Not – 2 : Lise mezuniyet işlemleri 07/09/2011 tarihine kadar bitmemiş olan (Sorumlu, beklemeli vb.) adayların Polis Meslek Yüksekokullarına kayıtları yapılmayacaktır.

AÇIKLAMA:

*Polis Meslek Yüksek Okulları Giriş Yönetmeliğinin 15. maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen tebliğ edilmiştir. Adayların yukarıda belirtilen belgeler ile birlikte en geç 07 Eylül 2011 Çarşamba günü mesai bitimine kadar (saat 17.00) planlandıkları Polis Meslek Yüksek Okulunda geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir.

*Geçici kaydını yaptıran adaylar 24 Eylül 2011 tarihine kadar sürecek olan intibak (hazırlık) eğitimine alınacaktır. Bu eğitimlerde adaylara polislik mesleğini tanıtma ve polislik mesleğinin temel disiplin kurallarını öğretmenin yanında okul ve bulunduğu il ile ilgili tanıtım faaliyetleri düzenlenmektedir.

*İntibak eğitimi süresince adayların tüm yemek ve konaklama giderleri okulumuz tarafından karşılanacak olup, adaylar ihtiyaçları olan;
1- Eşofman ve Spor Ayakkabısı
2- İç çamaşırı
3- El, yüz – banyo havlusu
4- Temizlik ve bakım malzemeleri
5- Terlik
6- Tıraş malzemeleri,
7- Pijama takımı ve kişisel malzemeler
8- İlimiz mevsim şartlarına uygun kıyafet ( kazak, mont, sweet gibi )vb. eşyaları yanlarında getireceklerdir.

*Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde ilimizdeki devlet hastanesinden Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre Polis Adayı olup olamayacakları ile ilgili Sağlık Kurulu Raporu aldırılmaktadır. Sağlık raporu giderleri aday öğrencilerin kendileri tarafından karşılanacağından, Yaklaşık 400 TL. ve intibak süresince özel harcamaları için yeterli miktarda parayı yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Herhangi bir hak mahrumiyeti yaşanmaması için adayların yukarıda belirtilen hususlara dikkat etmesi önemle rica olunur.

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET