Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu’nun (PMYO) kapasitesinin artırılması için…

Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu’nun (PMYO) kapasitesinin artırılması için 13.6 milyon TL ödenek gönderildi. 550 Öğrenci kapasiteli Yozgat PMYO’nun öğrenci sayısının bine çıkarılması için yapılması gerekli olan eğitim binası için 13,6 milyon TL valilik hesabına aktarıldı.
Konuyla ilgili PMYO’da bir açıklama yapan Yozgat Valisi Necati Şentürk, 2010 Yılının son gününde 2011 yılına saatler kala Yozgat halkına güzel bir müjde vermek istediğini belirtti.
Şentürk, Yozgat’ta eğitimi ayağa kaldırmak ve eğitim kuruluşlarının kapasitesini biraz daha artırmak, fiziki altyapısını geliştirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Yozgat Valisi Necati Şentürk, “1997 yılında faaliyete başlayan polis okulumuz, 2001 yılından itibaren de polis meslek yüksek okulu olarak eğitimini sürdürüyor. Şuanda okulumuzda 558 öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerimiz mezun olduktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerinde görevler almaktadır. Buradaki öğrenci sayısı Yozgat için yeterli değildi. Bu sayının artırılması için yapılan girişimlerde bu öğrenci sayımızı bin’e çıkartacağız. Şuanda 558 öğrenci kapasitesi bin olacak” dedi.

Şentürk, “PMYO’nun öğrenci kapasitesini artırılması için yaklaşık 450 öğrencinin eğitim göreceği eğitimi bloğu ve yine 450 öğrencinin barınacağı öğrenci yurdu yapacağız.
Bu maksatla valiliğimize 13,6 milyon TL para intikal etti. Bu para valilik hesaplarına girdi. Yılbaşının hemen ardından ihale hazırlıklarına başlayıp iki ay içerisinde eğitim kurumunun ihalesini yapmış olacağız” diye konuştu.
PMYO’nun ek binası için arsa gerektiğini ifade eden Vali Şentürk, “PMYO’nun yanında valilik konutu yapılması için tahsis edilen 10 dönüm arsayı biz PMYO’ya tahsis ettik. Biz valilik olarak konut yapmaktan vazgeçip okulun Yozgat için önemine binaen arsa PMYO’na tahsis edilmiştir. Yılbaşından sonra ihale yapılıp temeli atılacak. 13,6 Milyon TL paranın ilimize gönderilmesinde çok büyük gayreti ve emeği olan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcımız Cemil Çiçek’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra Hayırsever İşadamı Bilal Şahin tarafından yaptırılması planlanan 24 derslikli ilköğretim okulunun yapılacağı arsada incelememelerde bulunan Vali Şentürk,”Kentpark çevresinde büyük oranda bir yapılaşma oldu. Bu bölgede devlet okulu yoktu. Belediye başkanımız burasını okul yeri olarak tahsis etti ve Hayırsever İşadamımız Bilal Şahin bey’de eğitim şurasında söz verdiği 24 derslikli okulu bu alana yapacak. Okul altında spor salonu, konferans salonu ile çok modern bir okul olacak ve 2011-2012 eğitim öğretim yılına yetişecek. Kim okul yaparsa ona yerimiz var, kim eğitime katkı yaparsa onlara gönlümüzde yer veririz. En geç 2014 yılında ilimizin eğitim sorunu kalmayacak” ifadelerini kullandı.Yozgat Valisi Necati Şentürk, Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu (YPMYO) öğrenci kapasitesinin artırılması için 13 milyon 600 bin lira ödeneğin valilik hesabına aktarıldığını kaydetti. Vali Necati Şentürk, beraberinde Belediye Başkanı Yusuf Başer, Başkan Yardımcısı Tevfik Bozkurt ile birlikte PMYO’ nu ziyaret etti.

Vali Şentürk, Başkan Başer ve Okul Müdürü Yunus Çetin, ile birlikte basın açıklaması yaptı.Vali Şentürk, Yozgat PMYO’nun 500 kişilik öğrenci kapasitesi artırımı için yılbaşının hemen ardından ihale hazırlıklarına başlayarak 2 ay içerisinde hem okulun hem de yurdun ihalesinin yapılacağını söyledi. Okul ve yurt için yapılacak alanı valilik konutu için ayrılan yeri tahsis ettiğini belirten Vali Şentürk, “Polis okulumuz kampüs alanında 500 kişilik okul yurt ve diğer ihtiyaçlara cevap verebilecek bir yer yoktu. Yer sorunumuz vardı. Biz bu sorunumuzu okulumuzun hemen yanında sağ tarafındaki 10 dönümlük alanı, tamamen kendi irademle okulumuza tahsis ediyorum. Burası valilik konutu için ayrılmış bir alandı. Şimdi önemli olan buraya konut değil okulun yapılmasıdır.” dedi.

Okulun kurulduğu 1997 yılından buyana Türk Polis teşkilatına kazandırdığı genç polislerle hizmet veren örnek bir polis okulu olduğunu ifade eden Vali Şentürk,” Okulumuzun 1997 yılında faaliyete geçmiş, 2001 yılında Polis Meslek Yüksek Okulu olarak devam ediyor. Okulumuzda kız, erkek olmak üzere toplam 558 öğrencimiz bulunmaktadır. Biz bu sayıyı ilimiz için yeterli bulmayarak nasıl bu sayıyı ve kapasitesini artırırız bunun arayışı içerisine girdik ve yapılan girişimler sonucu 2011 yılı içerisinde 558 kişilik olan öğrenci kapasitesini Bin öğrenci kapasitesine çıkaracağız. Böylelikle Yozgat’ımızın eğitimini yüceltmek, kapasitesini biraz daha artırarak, fiziki altyapısını geliştirmek bizim öncelikli amaçlarımızdan bir tanesiydi. Bu kentin eğitim seviyesi ve niceliğini yükseltilmesi bakımından bir gelişmedir. Yaklaşık 450 öğrencimizin barınabileceği modern bir tarzda yeme, içme ve yatma ihtiyaçlarının karşılanacağı birde öğrenci yurdu yapacağız. Bunu bugün açıklamamızın sebebi bu okulumuzun kapasitesinin artırılması için valiliğimiz envanterine 13 milyon 600 bin TL. para valilik hesabına geçmiş durumda. Bu okulumuzda öğrenim görecek 500 öğrencinin daha ilimize gelmesi demek ekonomik anlamda büyük bir gelişmedir. Bu vesile ile bu paranın aktarılmasını sağlayan Devlet Bakanımız ve Başbakan Yardımcımız Sayın Cemil Çiçek’e çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Kaynak

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET