Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksek Okulu 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılına Başladı

Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksek Okulu 2010-2011 Eğitim-Öğretim bugün düzenlenen törenle başladı.

Törene Vali Muammer Erol, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile  Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri katıldı.

Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksek Okulu   Müdürü Kemal Karabulut törende yaptığı konuşmada, “Okulumuz üniversite statüsünde Polis Akademisine bağlı öğrencileri parasız yatılı, üniformalı,iaşe.ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları devletçe karşılanan teşkilatımıza polis memuru yetiştiren 2 yıllık önlisans seviyesinde bir eğitim kurumudur.

Okulumuzda yaklaşık 9 ay sürecek 2010-2011 eğitim öğretim döneminde 1. sınıfta 190, 2. sınıfta 210 öğrenci olmak üzere toplam 400 öğrenci eğitim öğretim görecektir.

Polis okullarının amacı Atatürk milliyetçiliğine , Onun ilke ve inkılaplarına bağlı Devletin Ülke ve Milletiyle bölünmez bütünlüğüne duyarlı Cumhuriyetin ve Onun temel nitelikleri olan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışına sahip, insan haklarına saygılı polisler yetiştirmektir.”dedi.

Ardından 4.Sınıf Emniyet Müdürü Dr. Metin ARSLAN tarafından İnsan Hakları konulu ilk dersin sunumu yapıldı.

ilk dersin sunumunun ardından   devre birincine Vali Muammer Erol tarafından hediye verildi.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET