172’nci Kuruluş Yıl Dönümünde Atamızın Huzurundayız

Türk Polis Teşkilatının 172’nci Kuruluş yıl dönümü münasebetiyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığındaki heyet Anıtkabir’i ziyaret etti.

Bakan Soylu’ya Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, Polis Akademisi Başkanı, Ankara Emniyet Müdürü, Daire Başkanları, Emekli Emniyet Müdürleri, Öğretim Üyeleri ve her rütbede Teşkilat mensubu eşlik ettiler.

Heyetin Aslanlı Yol’da yürüyüşüyle başlayan tören, Bakan Soylu’nun mozoleye çelenk koyması ve saygı duruşuyla devam etti. Ardından beraberindeki heyet ile birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Soylu, Misak-ı Milli Kulesine geçerek Anıtkabir Özel Defterine şunları kaydetti:

“Büyük Önder Atatürk,

​Aziz milletimizin güvenliği, huzuru ve asayişi için gece gündüz demeden mücadele eden Türk Polis Teşkilatımızın 172’nci kuruluş yıl dönümünde manevi huzurunda tazimle eğiliyoruz.

​Türk Polisi, milletimizin adeta ikinci bir kurtuluş savaşı verdiği 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında, gerçek vatan evlatlarıyla beraber kurucusu olduğun cumhuriyetimizi ve vazgeçilmezimiz olan demokrasimizi koruyarak sana layık olduğunu göstermiştir.

Milletin iradesiyle seçilmiş gazi meclis ve bu meclisten zuhur etmiş meşru hükümetin dışında hiçbir odak veya oluşumdan talimat almadan yalnızca milletimize hizmet eden Türk Polis Teşkilatı, milletimizin birlik ve beraberliğinden aldığı güç ve cesaretle gösterdiğin hedefler ışığında çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir.

Ruhun şad olsun.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET