20. Dönem POMEM Başvuru Sayısı Düşük

Emniyet Genel Müdürü Altınok,  şu ana kadar 14 bin 500 müracaatın yapıldığını aktardı. Yapılan bu müracaatın yetersiz olduğunu bildiren Bakan Soylu, gerekli duyuruların yapılması talimatını verdi.

Online başvurular 14 Nisan 2017 tarihinde sona eriyor.

Bu açıklamadan 20. döneme başvuran adayların kazanma şanslarının çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Şimdiden hayırlı olsun.

 

Başvuruların az olmasının sebepleri ve buna yönelik tedbirler:

Başvuru şartı olan KPSS puanı 60’tan 55’e çekilebilir.

Üniversite mezunları ile beraber lise mezunlarının da başvurması sağlanabilir. Özel harekat alımlarına yönelik yapılan POMEM alımlarında lise mezunları değerlendirilmişti yine aynı yöntem uygulanabilir. Böylelikle polis olmak için yanıp tutuşan lise mezunlarına da bir imkan sağlanabilir.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

20. Dönem POMEM Başvuru Sayısı Düşük” için bir yorum

  • 11 Nisan 2017 tarihinde, saat 16:06
    Permalink

    ygs puanı ile alım hakkında bir açıklama bulunmaktamıdır ?

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET