2013 LYS Birincilerinin tercihleri

 

LYS 2013 birincileri ilk tercihlerine yerleşti. İşte LYS şampiyonlarının tercih ettiği üniversiteler.

 

LYS 2013 sonuçlarına göre MF-1 puan türünde Türkiye birincisi olan Fatih Aslan Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne, MF-2 ve MF-3 puan türlerinde Türkiye birinciliğini kazanan Mert Mestanoğlu da Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşti.

İzmir Fen Lisesi mezunu Aslan istediği üniversitede ve fakültede okuyacak olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ailesinin de büyük sevinç yaşadığını aktaran Aslan, ”Çok mutluyuz. Gelecekte yurt dışına gider miyim, burada mı kalırım henüz bilmiyorum. Onu zaman gösterecek” dedi.

MF-2 ve MF-3 puan türlerinde Türkiye birincisi Mestanoğlu da eğitimini hayalindeki fakültede sürdürecek olmanın mutululuğunu yaşadığını söyledi. Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra yurt dışına çıkmayı planladığını ifade eden Mestanoğlu, “Yurt dışında eğitimime devam edeceğim. Hayalim bilim insanı olmak” diye konuştu.

2013 LYS’de TM-1, TM-2 ve TM-3 alanlarında birinci olan Mustafa Mikdat Yıldırım, yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Hürriyet’e konuştu.

Boğaziçi Üniversitesi’ne yerleştiğini açıklayan Yıldırım, “Üniversite yıllarında dünyayı tanımak ve kendisini geliştirmek için çalışacağını söyledi.

ÖĞRENCİLİK YILLARINDA DÜNYA YITANIYACAĞIM

Mustafa Mikdat Yıldırım (LYS TM 1, TM 2 veTM birincisi) Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne yerleştim. Üniversitenin kalitesi, olanakları nedeniyle bana çok yakın geldi bu nedenle tercih ettim. Öğrencilik yıllarında hem okulu, hem de dünyayı tanıyacağım. Yurtdışına çıkmak, başka insanlar tanımak ve kendimi her yönden geliştirmek istiyorum.

BİRKAÇ YABANCI DİL ÖĞRENMEK İSTİYORUM

Ahmet Koçak (TS-1, TS-2 birincisi):

Erzurum’da yaşıyorum, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Lise ikiden beri hep hukuk okumak istiyordum. Hukuk fakültesinden mezun olunca yapılabilecek birçok iş var bence. Hem siyasal yönden hem de akademik kariyer açısından. En verimli bölüm diye düşünüyorum. Ailemin de biraz yönlendirmesi oldu, abim de Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyor. Ama abim orada olduğu için tercih etmedim. Birçok nedeni var, İstanbul’da yeri güzel, öğretim kadrosu iyi. Öğrencilik yıllarında dil eğitimi almak istiyorum. Üniversitede Fransızca eğitim alacağım. İnşallah bunun üstüne bir-iki dil daha koyarız. Onun dışında kulüp çalışmalarına katılmak, sosyal etkinliklerde bulunmak, İstanbul’da birçok vakıf var belki onların çalışmalarına katılmak istiyorum. Şimdilik planım akademisyen olmak ama üniversite bitinceye kadar ne olur bilmiyorum.

 

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET